Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЖАНРОВІ НОВАЦІЇ НІКОЛАСА БРЕТОНА-ПРОЗАЇКА В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ ЄЛИЗАВЕТИНСЬКОЇ ДОБИ

ЖАНРОВІ НОВАЦІЇ НІКОЛАСА БРЕТОНА-ПРОЗАЇКА В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ ЄЛИЗАВЕТИНСЬКОЇ ДОБИ

Назва:
ЖАНРОВІ НОВАЦІЇ НІКОЛАСА БРЕТОНА-ПРОЗАЇКА В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ ЄЛИЗАВЕТИНСЬКОЇ ДОБИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,81 KB
Завантажень:
281
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут літератури ім. Т.Г.шевченка
гутарук ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК: 820 Б – 3.091 “15”
ЖАНРОВІ НОВАЦІЇ НІКОЛАСА БРЕТОНА-ПРОЗАЇКА
В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ
ЄЛИЗАВЕТИНСЬКОЇ ДОБИ
10.01.04 – література зарубіжних країн
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії англійської мови Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України.
НАУКОВИЙ КЕРІВНИК – доктор філологічних наук, доцент ТОРКУТ Наталія Миколаївна, Запорізький державний університет, провідний науковий співробітник лабораторії ренесансних студій.
ОФІЦІЙНІ ОПОНЕНТИ – доктор філологічних наук, професор Шахова Кіра Олександрівна, Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри зарубіжної літератури;
кандидат філологічних наук, доцент Михед Тетяна Василівна,
Ніжинський державний педагогічний університет ім. М.Гоголя,
доцент кафедри світової літератури.
Провідна установа – кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури, Чернівецький національний університет ім. Ю.Федьковича Міністерства освіти і науки України, м.Чернівці.
Захист відбудеться “ 28 ” травня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м.Київ-1,
вул. М.Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України, 01001, м.Київ-1, вул. М.Грушевського, 4.
Автореферат розісланий “ 26 ” квітня 2002 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ГАЙНІЧЕРУ О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
На літературному Парнасі пізньоренесансної Англії, який сьогодні асоціюється насамперед з іменами таких непересічних творчих особистостей, як Е.Спенсер, К.Марло, В.Шекспір, Дж.Донн, своє місце займали й менш яскраві служителі муз. І хоча нині їхні твори не користуються попитом і здебільшого обділені дослідницькою увагою, свого часу вони мали успіх у читацького загалу, і тому їх не варто списувати з рахунку, коли йдеться про розвиток національної літературної традиції. Одним із таких письменників був Ніколас Бретон (1542?–1626?), художня спадщина якого налічує кілька десятків навдивовижу цікавих у жанровому плані прозових та поетичних творів.
Перо письменника торкнулося життя в різноманітних його виявах, і це розмаїття відбилося у напрочуд барвистій жанровій палітрі. Гостроактуальні проблеми суспільно-політичного життя знайшли своє відображення на сторінках Бретонових памфлетів, а теологічні питання – у релігійно-філософських трактатах. Роздуми про вічні категорії та примхи долі містяться в есеїстичних та епістолярних творах письменника. Сутність людської природи, її складність та суперечливість осмислюються у тих творах Бретона, які тяжіють до жанру характера. Однак найбільш повно весь цей проблемно-тематичний спектр представлений у його діалогах.
Твори Н.Бретона, попри оригінальність їхньої жанрової структури і віртуозність мовної організації, залишаються поза увагою як істориків літератури, так і теоретиків. Ім’я Бретона не фігурує на сторінках жодного з авторитетних академічних, довідкових чи навчальних видань, що вийшли за радянських часів чи з’явилися в сучасному українському і російському літературознавстві. Щодо зарубіжних наукових та енциклопедичних джерел, то в них воно згадується доволі часто, однак переважно лише побіжно, що нерідко призводить до плутанини у датах, жанровій ідентифікації Бретонових творів тощо.
При ознайомленні з роботами західних дослідників творчості Н.Бретона у вічі впадає різка поляризація їхніх оцінок – від нейтрально-байдужого “згадування” його імені й поверхової характеристики творчого доробку до захопленого “відкриття” цього автора. Оцінки першого типу висловлюють здебільшого укладачі академічних, так би мовити, “легітимізованих” монографій з історії літератури, на зразок оксфордського видання “Англійська література шістнадцятого століття” Льюіса Lewis C.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЖАНРОВІ НОВАЦІЇ НІКОЛАСА БРЕТОНА-ПРОЗАЇКА В КОНТЕКСТІ ТВОРЧИХ ПОШУКІВ ЄЛИЗАВЕТИНСЬКОЇ ДОБИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок