Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ М. СТРИЯ ТА РЕГІОНУ СТРИЙЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX СТОЛІТТЯ - 1939 Р.)

МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ М. СТРИЯ ТА РЕГІОНУ СТРИЙЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX СТОЛІТТЯ - 1939 Р.)

Назва:
МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ М. СТРИЯ ТА РЕГІОНУ СТРИЙЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX СТОЛІТТЯ - 1939 Р.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,59 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА МУЗИЧНА АКАДЕМІЯ
ім. М.В. ЛИСЕНКА
МИРОНОВА Оксана Миколаївна
УДК 78. 2У
МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ
М. СТРИЯ ТА РЕГІОНУ СТРИЙЩИНИ
(ДРУГА ПОЛОВИНА XIX СТОЛІТТЯ - 1939 Р.)
Спеціальність 17.00.01. - Теорія та історія культури
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історії музики Львівської Національної музичної академії ім. М. В. Лисенка, Міністерство культури і туризму України.
Науковий керівник: доцент кафедри історії музики Львівської Національної музичної академії
ім. М.В. Лисенка, кандидат мистецтвознавства,

Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, провідний
науковий співробітник, професор
Загайкевич Марія Петрівна,
Інститут мистецтвознавства,
фольклористики та етнології
ім. М.Т.Рильського
НАН України (м. Київ)
кандидат мистецтвознавства, доцент,
доцент кафедри методики музичного виховання
і диригування
Бермес Ірина Лаврентіївна,
Дрогобицький державний
педагогічний університет імені Івана Франка
Захист відбудеться "30" листопада 2007 року, об 11 год., на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.869.01 у Львівській Національній музичній академії ім. М. В. Лисенка (м. Львів, вул. О. Нижанківського, 5)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської Національної музичної академії ім. М. В. Лисенка.
Автореферат розісланий 29 жовтня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства, доцент Катрич О. Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження музичної культури поліетнічного середовища як складової загально-історичного процесу належить до пріоритетних напрямків сучасної гуманітарної науки. Метою звернення до цієї проблематики є залучення культурних цінностей минулого до актуальних культурологічних проблем сучасності через вивчення музично-історичної спадщини.
Протягом останніх років ХХ століття однією з чільних рис світового культурного розвитку стало утвердження поняття мультикультуралізму. В основі концепції мультикультуралізму - відхід від ідеалу чітко окресленої, базованої на єдиній мові, спільній естетичній та ідейній традиції національної культури - на користь рівноправного співіснування численних культур, стилів життя та творчих практик, притаманних різним етнічним, соціальним, релігійним, чи навіть віковим групам з їхніми специфічними ідентичностями.
Вивчення історії Галичини, її суспільно-політичних, економічних, культурологічних процесів в останні десятиріччя набуло особливої інтенсивності. В цьому контексті важливої ролі набуває дослідження музичної культури, оскільки вона нерідко опиняється в центрі подій національно-визвольної боротьби та процесів духовного розвитку, займає провідне місце в історії галицького краю. Важливу роль відігравали не лише великі міста, але менші центри, як Стрий, Коломия, Бережани та ін. Особливості полікультурного музичного розвитку Стрия та Стрийщини як одного з суттєвих елементів загальнокультурної панорами краю, присвячене подане дослідження.
В останні роки помітнішою стала кількість опублікованих праць, присвячених одному з регіонів Галичини - Стрийщині – як в окремих виданнях, монографіях, так і розвідках у місцевій пресі. Цією проблематикою займається ряд науковців, зокрема, істориків, культурологів, етнографів – Я. Ісаєвич, Ю. Бородавка, Г. Пуга, Р. Сулик, Г. Дем’ян, М.Мандрик, Н. Бордуляк та ін. Існує також ряд досліджень музичної культури Галичини, і особливою увагою ця тема користується в сучасних дослідників, таких як М. Загайкевич, Л. Кияновська, Л. Мазепа, Л. Яросевич, І. Бермес, С. Стельмащук, Ю. Булка та ін. Однак досі ще немає дослідження, яке б цілісно висвітлювало всі аспекти музичних процесів саме Стрийщини у контексті їх значення для культурного розвитку Галичини й усієї соборної України, хоча музичні товариства, композитори і виконавці займали одне з чільних місць в мистецькій історії даного регіону.
Зв’язок теми дослідження з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МУЗИЧНЕ ЖИТТЯ В ПОЛІКУЛЬТУРНОМУ СЕРЕДОВИЩІ М. СТРИЯ ТА РЕГІОНУ СТРИЙЩИНИ (ДРУГА ПОЛОВИНА XIX СТОЛІТТЯ - 1939 Р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок