Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,13 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шишмарьова Лілія Олегівна
УДК 658.011.46
ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства і організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків — 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному економічному університеті,
Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат економічних наук, доцент
Кієнко Людмила Прокопіївна
Харківський державний економічний університет,
доцент кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Гриньова Валентина Миколаївна
Українська академія державного управління
при Президентові України, Харківський філіал,
завідуюча кафедрою економіки та фінансів
кандидат економічних наук, професор
Соколова Людмила Василівна
Харківський державний технічний університет
радіоелектроніки, професор кафедри економіки та
менеджменту
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра економіки та маркетингу, Міністерство освіти і науки України, м. Харків.
Захист відбудеться 21 вересня 2000 р. о 13-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр Д64.055.01, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
Автореферат розісланий 1 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Дороніна М.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Ефективність економічної діяльності підприємства — центральна проблема економіки. Вона особливо загострилась у теперішній період ринкових перетворень в Україні, який характеризується кризовими явищами. Однією з головних причин економічних труднощів треба визнати низьку ефективність роботи багатьох підприємств різних форм власності — основної ланки національної економіки.
На протязі тривалого часу ефективність роботи підприємств суттєво не зростає. Для вирішення цієї проблеми необхідно глибоко проаналізувати, що являє собою економічна діяльність підприємства як система, які її складові частини, що слід зробити для їхнього чіткого цілеспрямованого функціонування і забезпечення високого кінцевого результату; якою повинна бути сучасна концепція економічної діяльності.
Різним аспектам цієї проблеми присвячені роботи багатьох вітчизняних і зарубіжних вчених: І.Бланка, М.Герасимчука, В.Горфінкеля, В.Грузинова, М.Долішнього, В.Камаєва, А.Лівшиця, І.Лукінова, С.Мочерного, П.Орлова, Ю.Палкіна, Б.Райзберга, С.Брю, К.Макконнелла.
Актуальність теми. Одним з головних завдань сучасного етапу розвитку економіки України є подолання кризи і забезпечення економічного зростання. Його вирішення неможливо здійснити без підвищення ефективності економічної діяльності підприємств.
Однак зараз відсутні наукові дослідження, в яких комплексно було б розглянуто цю складну проблему. Недостатньо обгрунтовані концептуальні положення економічної діяльності підприємств у ринкових умовах. Не розроблені науково-практичні рекомендації щодо пов’язання ціни з технічним рівнем і якістю продукції як основи підвищення її конкурентоспроможності. Дальшого поглиблення вимагають дослідження проблем оптимізації основних техніко-економічних показників, погодження планів маркетингу з плануванням економічної діяльності, тобто інтересів виготовлювачів і споживачів продукції. Тому розробка наукових аспектів і практичних рекомендацій цієї комплексної проблеми є актуальним завданням, що й визначило вибір теми, мету і задачі дисертації, її теоретичну і методичну основу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертацію виконано у межах держбюджетних науково-дослідних робіт Харківського державного економічного університету за темами “Розробка принципів, способів і форм антимонопольного регулювання з урахуванням специфіки монополізму в економіці України на прикладі машинобудування” (1997 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ ЕКОНОМІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВОГО ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок