Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Промисли Волинського воєводства речі Посполитої у другій половині XVI – середині XVII ст.

Промисли Волинського воєводства речі Посполитої у другій половині XVI – середині XVII ст.

Назва:
Промисли Волинського воєводства речі Посполитої у другій половині XVI – середині XVII ст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,57 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ СВІТОВОЇ ЕКОНОМІКИ І МІЖНАРОДНИХ ВІДНОСИН
Стрішенець Олена Миколаївна
УДК 330.09 (477.8)
Промисли Волинського воєводства речі Посполитої у другій половині XVI – середині XVII ст.
Спеціальність 08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконанана кафедрі маркетингу на виробництві Тернопільського державного технічного університету імені Івана Пулюя Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
доктор економічних наук, Гринчуцький Валерій Іванович,
доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри економіки підпиємств і корпорацій Тернопільської академії народного господарства
Офіційні опоненти: Уперенко Микола Опанасович,
доктор економічних наук, професор кафедри економічної теорії Одеського державного економічного університету
Родіонова Лариса Андріївна,
кандидат економічних наук,
доцент кафедри українознавства Тернопільської академії народного господарства
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ історії народного господарства
Захист відбудеться „ 21 ” жовтня 2003 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.176.01 Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту світової економіки і міжнародних відносин НАН України за адресою: 01030, м. Київ-30, вул. Леонтовича, 5.
Автореферат розісланий „ 16 ” вересня 2003 року.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради А.М. Хахлюк
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження визначається тим, що в сучасних умовах перебудови економіки на засадах ринкового господарства, з усією гостротою постало питання об’єктивного, наукового аналізу, осмислення реального стану справ, пошуку свого, власне українського курсу реформ, який вивів би державу із злиднів та безправ’я в коло розвинутих країн. Щоб “не йти навпомацки, методом проб і помилок”, необхідно створити національну модель реформування економіки, яка враховувала б господарську діяльність минувшини українського народу та досвід світового господарства, орієнтованого на глобалізацію економіки постіндустріальних країн.
Врахування минулого важливе для сьогодення ще й тим, щоб намітити правильні кроки в майбутнє. Знання історичного господарського досвіду допомагає прояснити зміст і еволюцію окремих явищ сучасності, розібратися у хаосі сучасних подій і правильно визначити власні дії. У зв’язку з цим практичне і теоретичне значення має дослідження промислів Волинського воєводства другої половини XVI – середини XVII ст., які отримали в минулому розповсюдження і нагромадили значний досвід раціонального використання місцевої сировини та людських ресурсів, по задоволенню виробничих і побутових потреб населення. Виробництво продукції промислами містить багато корисного для сучасних орендних відносин, які утверджуються на підприємствах малого та середнього бізнесу, що може в майбутньому створити середній клас, який стане базою демократії і визначатиме стандарт життя населення.
Фундаментальною основою для осмислення теоретичних положень обраної теми послужили праці вітчизняних та зарубіжних вчених, їх можна поділити на такі групи: роботи вітчизняних авторів, праці вчених Росії та інших країн СНД, дослідження польських науковців, вчених західноєвропейських країн та українців у діаспорі.
До першої групи належать праці відомих українських вчених, зокрема Анісімова Ю.О., Бойка І.Д., Васильєвої Р.Х., Голобуцького В.О., Горкіної Л.П., Дерев’янкіна Т.І., Ковальчака Г.І., Компан О.С., Корнійчук Л.Я., Лященка П.І., Нестеренка О.О., Орловського Б.М., Пономарьова О.М., Родіонової Л.А., Середенка М.М., Смолки А.О., Толстого Р.Д., Уперенка М.О. та ін.
Другу групу становлять роботи російських, білоруських і литовських вчених, які торкалися питань діяльності промислів на Волині.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Промисли Волинського воєводства речі Посполитої у другій половині XVI – середині XVII ст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок