Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організація проектно-технологічної діяльності учнів основної школи на уроках трудового навчання

Організація проектно-технологічної діяльності учнів основної школи на уроках трудового навчання

Назва:
Організація проектно-технологічної діяльності учнів основної школи на уроках трудового навчання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,07 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова
Ящук Сергій Миколайович
УДК 373.62
Організація проектно-технологічної діяльності учнів основної школи на уроках
трудового навчання
13.00.02 – теорія і методика трудового навчання
а в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
 
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
Уманський державний педагогічний університет
імені Павла Тичини, декан технолого-
педагогічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Терещук Григорій Васильович,
Тернопільський державний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, проректор з наукової роботи;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Кондратюк Георгій Андрійович,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії трудової підготовки і політехнічної творчості
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра теорії і методики трудового і професійного навчання, Міністерство освіти і науки України, м.Вінниця.
Захист відбудеться “08” лютого 2005 року о 14 год 30 хв на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.05 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано „30” грудня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради О.П.Гнеденко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. У нових умовах соціально-економічного розвитку України відбувається стрімка переорієнтація ціннісних орієнтирів у суспільстві, перебудова системи суспільного виробництва, що відображається на ринку праці. Тому і трудова підготовка має бути гнучкою і пристосованою до технічних, економічних, соціальних потреб суспільства та спрямованою на те, щоб допомогти випускникам загальноосвітніх шкіл у професійному самовизначенні, оволодінні методами творчої діяльності в умовах ринкової економіки.
Отже, актуальність даного дослідження полягає в тому, що в сучасній трудовій підготовці школярів на зміну фактично ремісничому, тренувальному навчанню має прийти процес формування та розвитку в учнів творчої ініціативи, творчого пошуку, їхня трудова діяльність повинна бути наповнена інтелектуальним змістом, уроки трудового навчання мають забезпечувати реальні умови для реалізації індивідуальних можливостей особистості.
Традиційна предметно-операційна система, за якою складалися програми з трудового навчання, розроблена методика, вичерпала свої можливості в нових умовах реформування загальноосвітньої школи і переходу її на 12-річний термін навчання.
Усе це вимагає нових підходів до методики організації трудового навчання, яка має на меті: забезпечити підготовку учнів до трудової діяльності у різних сферах виробництва та домашньому господарюванні; дати учням загальні відомості про основи виробництва, сучасну техніку, технології, процеси управління, основні групи професій та вимоги професій до людини; залучити учнів до творчо-інтелектуальних і технологічних робіт; сформувати навички розв’язання творчих практичних завдань.
Питання вдосконалення методики трудового навчання досліджували О.О.Білоблоцький, В.О.Дідух, Р.О.Захарченко, Ю.В.Кирильчук, Г.Є.Левченко, В.К.Сидоренко, Г.В.Терещук, Д.О.Тхоржевський та ін. Педагогічні умови розвитку творчих здібностей та психологічні аспекти творчої діяльності особистості розкрито в працях А.В.Антонова, І.С.Волощука, Р.С.Гуревича, Л.І.Денисенко, Д.М.Комського, А.М.Матюшкіна, М.М.Скаткіна та ін.
Провідним напрямом реалізації нового змісту трудового навчання, як підкреслено в Державному стандарті освітньої галузі „Технологія”, є проектно-технологічна діяльність, яка інтегрує всі види сучасної діяльності людини: від появи творчого задуму до реалізації готового продукту.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Організація проектно-технологічної діяльності учнів основної школи на уроках трудового навчання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок