Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток політичної психології в Україні: історична ретроспектива і новітній досвід

Розвиток політичної психології в Україні: історична ретроспектива і новітній досвід

Назва:
Розвиток політичної психології в Україні: історична ретроспектива і новітній досвід
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,97 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна
Москаленко Вікторія Василівна
УДК 159.92:32(091)
Розвиток політичної психології в Україні:
історична ретроспектива і новітній досвід
 
19.00.01 – загальна психологія, історія психології
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Харків-2006
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
Лактіонов Олександр Миколайович
Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна,
декан факультету психології
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології імені Г.С.Костюка АПН України,
завідувач лабораторією методології та теорії психології
кандидат філософських наук, доцент
Корнєв Микола Никифорович
Університет сучасних знань, завідувач кафедри соціальної
психології
Провідна установа: Донецький національний університет МОН України,
кафедра психології, м. Донецьк
Захист відбудеться 27 жовтня 2006 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.08 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 6, ауд. 451.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розіслано 26 вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.П.Крейдун
Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність дослідження. Останнім часом у науковому товаристві спостерігається тенденція амбівалентності, згідно з якою, з одного боку, є всі підстави стверджувати, що вітчизняна наука поступово розвивається, робиться багато важливих відкриттів, навіть у класичних науках; з іншого боку, в результаті історичного збігу різних наукових парадигм, сьогодні відбувається мозаїчне існування різнополюсних рефлексій. Такий стан справ позначається і на психології, тим більше, коли мова йде про зовсім молоду і неусталену галузь психологічного знання - політичну психологію.
Формування і становлення вітчизняної політичної психології відбувалося поетапно: в дореволюційний, радянський та сучасний періоди. Вивчення змісту культурно-історичних зв’язків між основними етапами української політичної психології є, на наш погляд, досить актуальним науковим рішенням. По-перше, вибір даної проблеми зумовлений відсутністю в психологічній науці чіткого і системного уявлення про особливості розвитку вітчизняної політичної психології в ці історичні періоди. По-друге, необхідність вивчення даної проблеми пов’язана з виникненням нових напрямів у науковому осмисленні політико-психологічних проблем. По-третє, в соціумі, що постійно змінюється, спектр політико-психологічних проблем не зменшується, а тільки збільшується і розширюється. Відповідно зростає кількість теоретичних та емпіричних досліджень, переважно, з ініціативи фахівців непсихологічного профілю. Це відбувається з причини гострої необхідності високоякісного кваліфікованого підходу до вирішення реально існуючих проблем у сучасній політичній психології. Основна серед них – це відсутність методологічних досягнень у даній галузі начебто в ситуації широкого розмаїття сучасних політико-психологічних підходів. У цьому зв’язку звернення до проблеми узагальнення історичного і новітнього досвіду теоретичного, методологічного та прикладного аспектів політичної психології виглядає вельми актуальним завданням вітчизняної психологічної науки.
Доцільним у межах вирішення запропонованої наукової проблеми є ґрунтовний аналіз витоків політико-психологічних ідей у працях українських мислителів кінця XIX – початку XX сторіччя, а також виявлення теоретико-методологічних засад, які склалися у політичній психології за часи радянського та пострадянського періоду. Особливо актуальним у сучасний період є вивчення наукового доробку таких персоналій вітчизняної політичної психології як Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток політичної психології в Україні: історична ретроспектива і новітній досвід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок