Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ 20-х – 30-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ 20-х – 30-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ 20-х – 30-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,52 KB
Завантажень:
28
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Луганський національний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
ЦИБУЛЬКО Людмила Григорівна
УДК 37. 035
СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ
20-х – 30-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Слов’янському державному педагогічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
Сипченко Валерій Іванович, Слов’янський
державний педагогічний університет, завідувач кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Штефан Людмила Андріївна,
Харківський національний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри історії педагогіки і порівняльної
педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Караман Олена Леонідівна, Луганський
національний педагогічний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи.
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний
університет імені Володимира Винниченка,
Міністерство освіти і науки України, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 26 травня 2005 року о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 29.053.01 у Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011, Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Луганського національного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий 24 квітня 2005 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л. Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід до ринкової економіки, докорінне реформування всіх галузей життя українського суспільства супроводжується значними втратами і труднощами. На сучасному етапі розвитку в нашій країні існує досить велика група знедолених громадян, зросла дитяча безпритульність, злочинність, наркоманія, посилилося соціальне розшарування в молодіжному середовищі. Це призвело до того, що процеси відокремлення в суспільстві сьогодні переважають над інтеграційними процесами, а підростаюче покоління відрізняється соціальною інерцією і зазнає серйозних труднощів у вирішенні соціально-практичних завдань.
У цих умовах виникає гостра потреба в ефективній, науково обґрунтованій системі соціального виховання, що могла б захистити молоде покоління від руйнівних наслідків кризи, яку переживає країна. Перед школою й іншими навчально-виховними закладами ставиться завдання забезпечити засвоєння молоддю, яка навчається, соціального досвіду, духовних досягнень українського народу, сприяти формуванню в юнаків та дівчат, незалежно від національної приналежності, рис громадянина Української держави, розвинутої духовності і загальної культури. Національна доктрина розвитку освіти України в ХХІ столітті, концепція виховання дітей і молоді в національній системі освіти передбачають формування соціальної активності й відповідальності особистості шляхом залучення вихованців до процесу державного будівництва, реформування суспільних відносин.
Створення повноцінної державної системи соціального виховання і соціального захисту населення почалося в Україні з набуттям незалежності. В центральних і місцевих органах влади було засновано спеціальні відомства, почалася організація соціальних служб для молоді. У 1991 році в країні було офіційно введено інститут соціальних педагогів і соціальних працівників. Це сприяло активізації наукових досліджень у галузі соціальної педагогіки і соціальної роботи.
Осмисленню статусу, призначення соціальної педагогіки як самостійної галузі знань, визначенню її проблемного поля присвятили свої роботи вітчизняні вчені З. Зайцева, І. Звєрєва, А. Капська, Л. Коваль, Г. Лактіонова, В. Оржеховська, С. Савченко, В. Сидоров та ін. Активно працюють у галузі соціальної педагогіки російські фахівці В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНЕ ВИХОВАННЯ У ВІТЧИЗНЯНІЙ ПЕДАГОГІЧНІЙ ТЕОРІЇ ТА ПРАКТИЦІ 20-х – 30-х РОКІВ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок