Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРЕЦИЗійНА іНФОРМАЦійНО-вИМіРюваЛЬНА СИСТЕМА визначення ГЕОМЕТРИЧнИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕТАЛЕЙ СкЛадної ФОРМи

ПРЕЦИЗійНА іНФОРМАЦійНО-вИМіРюваЛЬНА СИСТЕМА визначення ГЕОМЕТРИЧнИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕТАЛЕЙ СкЛадної ФОРМи

Назва:
ПРЕЦИЗійНА іНФОРМАЦійНО-вИМіРюваЛЬНА СИСТЕМА визначення ГЕОМЕТРИЧнИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕТАЛЕЙ СкЛадної ФОРМи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,88 KB
Завантажень:
385
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національний АВІАЦІЙНИЙ університет

БОРКОВСЬКА ЛЮБОВ ОЛЕКСІЇВНА
УДК 531.7
ПРЕЦИЗійНА іНФОРМАЦійНО-вИМіРюваЛЬНА СИСТЕМА визначення ГЕОМЕТРИЧнИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕТАЛЕЙ СкЛадної ФОРМи
Спеціальність 05.11.16 – інформаційно-вимірювальні системи
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
КИЇВ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі інформаційних технологій Національного авіаційного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Квасніков Володимир Павлович,
Національний авіаційний університет,
професор кафедри інформаційних технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Ніженський Анатолій Данилович,
Інститут електродинаміки НАН України;
провідний науковий співробітник;
доктор технічних наук, професор
Чичикало Ніна Іванівна,
Донецький національний технічний університет,
професор кафедри електронної техніки.
Провідна установа: Національний технічний університет України
Київський політехнічний інститут,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 05 ” червня 2007 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.01 при Національному авіаційному університеті за адресою:
03680, м. Київ-680, просп. Космонавта Комарова, 1, корп. 1, ауд. 002.
З дисертацією можна ознайомитися в науково-технічній бібліотеці Національного авіаційного університету за адресою: 03680, м. Київ-680, просп. Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розісланий “____” _______________ 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради В.С. Єременко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасних умовах розвитку промислового виробництва України надзвичайно актуальним є автоматизація вимірювання геометричних розмірів деталей з складною просторовою поверхнею із заданою точністю. Від точності виготовлення вузлів і деталей складних механізмів і машин залежить якість і надійність їх функціонування. У зв’язку з інтенсивним розвитком метрології, інформаційних технологій приладобудування, все більше застосування знаходять інформаційно-вимірювальні системи (ІВС) для вимірювань геометричних величин деталей, вузлів та просторових поверхонь складної конфігурації.
Для проведення вимірювання геометричних розмірів деталей промисловість отримала універсальні, автоматичні координатно–вимірювальні машини (КВМ).
Однак, існуючі координатно-вимірювальні машини малопродуктивні, мають невисоку точність, завадостійкість, надійність та не можуть бути використані для вимірювання прецизійних деталей. Ці засоби вимірювання не забезпечують автоматичний контроль об’єктів із складною просторовою поверхнею (СПП) в складі гнучких виробничих систем та не відповідають сучасним вимогам щодо точності та швидкодії вимірювання. Більшість відомих координатно-вимірювальних машин використовується тільки в лабораторних умовах і не пристосована для роботи в цехових умовах.
Має місце відставання в розробці прецизійних ІВС геометричних параметрів складних просторових поверхонь. Існуючі методи підвищення точності вимірювання геометричних величин у координатно-вимірювальних машинах не задовольняють потреби виробництва при вимірюванні об’єктів із складною просторовою поверхнею.
Всі геометричні параметри деталей, особливо склад--ної конфігурації, можуть бути визначені по координатах окремих точок з використанням векторної і лінійної алгебри та інших обчислювальних методів. Здійснювати вимірювання та обробку їх результатів в режимі реального часу можливо тільки обробляючи великі масиви даних та з використанням інтелектуальних технологій.
До складу КВМ повинен входити інформаційно–керуючий комплекс, оснащений системою програм по виконанню алгоритмів необхідних розрахунків координатних вимірювань складних просторових поверхонь та підсистем редагування програм вимірювань, керування вимірювальною головкою, та діагностування систем.
Інтелектуальні КВМ якісно відрізняються від відомих засобів автоматизованого контролю відхилення від форми і розташування поверхонь, як по призначенню, так і по принципах керування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРЕЦИЗійНА іНФОРМАЦійНО-вИМіРюваЛЬНА СИСТЕМА визначення ГЕОМЕТРИЧнИХ ХАРАКТЕРИСТИК ДЕТАЛЕЙ СкЛадної ФОРМи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок