Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЯК ТЬЮТОРІВ ДЛЯ СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЯК ТЬЮТОРІВ ДЛЯ СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЯК ТЬЮТОРІВ ДЛЯ СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Південноукраїнський державний педагогічний університет
(м. Одеса) імені к.д.ушинського
Койчева Тетяна Іванівна
УДК: 378.937+378.14+378.126
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ
ГУМАНІТАРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЯК ТЬЮТОРІВ
ДЛЯ СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ
13.00.04 –теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Одеса – 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м. Одеса) імені К.Д. Ушинського, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор педагогічних наук, професор
КАРПОВА Елла Едуардівна,
Південноукраїнський державний педагогічний університет (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського,
завідувач кафедри дошкільної педагогіки
Офіційні опоненти – доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України БОНДАР Володимир Іванович,
Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, завідувач кафедри психології та педагогіки, директор Інституту педагогіки і психології Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
- кандидат фізико-математичних наук
СОЛДАТЕНКО Микола Миколайович,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, старший науковий співробітник

Провідна установа – Кіровоградський державний педагогічний університет імені В.Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 25 лютого 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 41.053.01 при Південноукраїнському державному педагогічному університеті (м.Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65029, м. Одеса, вул. Ніщинського, 1.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського за адресою: 65091, м. Одеса, вул. Старопортофранківська, 26.
Автореферат розісланий 12 січня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. С. Трифонова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. У світовому досвіді дистанційне навчання розглядається як найефективніший засіб забезпечення безперервної освіти, шлях до її демократизації, гуманізації та варіативності. Зважаючи на це, дистанційне навчання знайшло сьогодні відбиття в цілеспрямованій державній політиці України щодо інформатизації суспільства і відображено в Законах України “Про Національну програму інформатизації” та “Про вищу освіту”.
Паралельно із законодавчою розвивається наукова і методична база дистанційного навчання. Спеціальному вивченню підлягають такі аспекти, як-от: концептуальні педагогічні положення про дистанційне навчання (О.О.Андреєв, В.М.Кухаренко, В.І.Овсянніков, О.В.Соловов, П.В.Стефаненко), сутність нових інформаційних технологій у дистанційному навчанні (Т.П.Воронін, А.А.Іванніков, В.П.Кашицин, А.Н.Тихонов), дидактичні властивості комп’ютерних засобів (Є.С.Полат), педагогічні підходи до комп’ютеризації навчального процесу (Б.С.Гершунський, Є.І.Машбиць, І.П.Підласий), дидактичні функції спілкування в дистанційному навчанні (О.В.Рибалко), методи творчого навчання за допомогою телекомунікаційних засобів (Г.А.Андріанова, А.В.Хуторський).
Упровадження нових засобів навчання потребує підготовки досвідчених фахівців. Система підготовки вчителя до використання інформаційних технологій у навчальному процесі стала предметом досліджень І.М.Богданової, Ю.П.Господарика, О.С.Дмитриєвої, М.І.Жалдака, Є.С.Полат, О.М.Царенка. Низку досліджень присвячено формуванню системи знань про інформаційні технології у майбутніх учителів (В.Г.Гриценко, С.О.Гунько, Т.Д.Мишковська, А.Л.Столяревська).
Проте аналіз праць учених свідчить, що проблему дистанційної освіти сьогодні досліджують здебільшого фахівці технічних спеціальностей, які зосереджують свою увагу на суто технічному озброєнні процесу дистанційного навчання (В.М.Кухаренко, І.Г.Малюкова). Значно менше уваги в сучасних дослідженнях приділяється проблемі підготовки вчителя до професійної діяльності в системі дистанційної освіти і зокрема, вчителя-гуманітарія.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ГУМАНІТАРНИХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ЯК ТЬЮТОРІВ ДЛЯ СИСТЕМИ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок