Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИСОКОТОЧНИХ АВІАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

РОЗВИТОК ВИСОКОТОЧНИХ АВІАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

Назва:
РОЗВИТОК ВИСОКОТОЧНИХ АВІАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
150
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ОБОРОНИ УКРАЇНИ
РЄЗНІК Володимир Ігорович
УДК 355. 623.418.4 “ХХ/ХХІ”(043.3)
РОЗВИТОК ВИСОКОТОЧНИХ АВІАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ
У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ
20.02.22 – військова історія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національної академії оборони України, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, доцент
Макаров Володимир Дмитрович,
Національна академія оборони України,
професор кафедри оперативного мистецтва.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Гуржій Олександр Іванович,
Інститут історії України Національної академії наук України, провідний науковий співробітник;
кандидат історичних наук
Кожевніков Владислав Миколайович,
Львівський інститут Сухопутних військ
Національного університету “Львівська політехніка”, доцент кафедри морально-психологічного забезпечення діяльності військ.
Захист відбудеться “ 19 ” грудня 2007 р. о 15 годині, на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.709.04 при Національній академії оборони України за адресою: 03049, Київ-49, Повітрофлотський пр-кт, 28.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії оборони України (03049, Київ-49, Повітрофлотський проспект, 28)
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.В. Герасименко


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Досвід локальних війн та збройних конфліктів кінця ХХ – початку ХХІ століття показує, що у військовій справі відбулися кардинальні зміни. У першу чергу це обумовлено оснащенням військ високоточною зброєю (ВТЗ). Відповідно зросло значення видів збройних сил і родів військ, здатних до масованого застосовування ВТЗ. Насамперед йдеться про авіацію та авіаційну високоточну зброю (АВТЗ), яка призначена для ураження наземних та надводних цілей.
Можливість успішного вирішення оперативних завдань виключно за допомогою засобів повітряного нападу була продемонстрована Ізраїлем під час удару по ядерному центру в Іраку (1981 рік), США в Лівії (1986 рік), а також у війнах та окремих операціях в зоні Перської затоки (1991, 1998, 2003 роки), Югославії (1999 рік), Афганістані (2001 рік). Головними особливостями даних війн та окремих операцій були масовані удари різними типами засобів повітряного нападу та висока насиченість ВТЗ, що перетворило бойові дії в боротьбу високих технологій.
На думку дисертанта, набутий в провідних країнах світу досвід щодо розроблення та впровадження у війська високоточних авіаційних засобів ураження (ВТАЗУ), являє значний науковий та практичний інтерес з точки зору підвищення боєздатності авіації Збройних Сил України.
Дослідження процесу розвитку як складової системи вогневого ураження противника є важливим для вітчизняної воєнно-історичної науки.
Враховуючи широко розповсюджені інсинуації про відсталість вітчизняної науки та промисловості порівняно із західними державами, встановлення ролі і місця вітчизняної науки та промисловості в процесі розвитку ВТАЗУ є актуальним з погляду встановлення історичної правди і сприятиме розвитку національної свідомості та патріотичному вихованню особового складу Збройних Сил України та населення, насамперед молоді.
Дослідження розвитку ВТАЗУ, висвітлення ролі України у цьому процесі сприятиме розширенню знань військових фахівців та дозволить визначити перспективні напрями діяльності щодо оснащення в майбутньому вітчизняних Збройних Сил сучасними засобами ведення збройної боротьби.
У той же час, незважаючи на велику кількість літератури, присвяченої розвитку воєнного мистецтва в умовах застосування високоточної зброї та окремим класам і типам високоточних засобів ураження, досліджень виникнення, розвитку АВТЗ, основних напрямів розвитку, факторів, які на нього впливали та подальших перспектив даного різновиду озброєння нині немає. Таке становище створює проблеми щодо чіткого уявлення про перспективи подальшого розвитку АВТЗ, у першу чергу для вітчизняних фахівців.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИСОКОТОЧНИХ АВІАЦІЙНИХ ЗАСОБІВ УРАЖЕННЯ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХХ – НА ПОЧАТКУ ХХІ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок