Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,24 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ
ШЕМИГОН НАТАЛЯ ЮРІЇВНА
УДК 371.134:371.1
ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ
У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Харків – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті імені Г.С. Сковороди Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор,
Васильєва Марина Петрівна,
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С.Сковороди,
професор кафедри інноваційних
педагогічних технологій.
 
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
Попова Олена Володимирівна
Харківський національний педагогічний
університет імені Г.С. Сковороди,
професор кафедри загальної педагогіки;
кандидат педагогічних наук, доцент
Глазкова Ірина Яківна,
Інститут філології Бердянського державного
педагогічного університету,
доцент кафедри іноземних мов
для неспеціальних факультетів
Захист відбудеться 14 травня 2008 р. о …… годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.053.04 у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С.Сковороди за адресою: 61002, м.Харків, вул. Артема, 29, ауд.216.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди (61168, м.Харків, вул. Блюхера, 2, ауд. 215-В).
Автореферат розісланий 12 квітня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Штефан Л.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і доцільність дослідження. У сучасних концепціях розвитку вищої освіти взагалі й педагогічної зокрема наголошується, що освіта має не тільки забезпечити майбутніх фахівців глибокими знаннями, але й сприяти розвитку особистісної позиції студентів, формувати чіткі орієнтири життєдіяльності, вміння виокремлювати істинні цінності. Розв’язання цих складних завдань є неможливим без реалізації ціннісного підходу до оновлення університетської педагогічної освіти, а також без вивчення проблеми формування ціннісних орієнтацій студентів.
Система професійно-ціннісних орієнтацій, що визначає засоби й напрями діяльності майбутнього педагога, є ланкою, котра пов’язує особистість з професійним середовищем завдяки внутрішнім механізмам діяльності.
Аналіз наукових праць дозволяє стверджувати, що проблема цінностей та ціннісних орієнтацій достатньо повно розкрита в сучасній вітчизняній і зарубіжній науці. Філософський аспект цієї проблеми висвітлено в працях С.Анісімова, В.Василенка, Ф.Гогоберідзе, В.Здравомислова, О.Золотухіної-Аболіної, Я.Розіна, С.Рубінштейна, Н.Чавчавадзе й інших учених. Представники соціологічної науки (В.Бакіров, А.Кавалеров, Н.Паніна, Ю.Саарнійт, В.Ядов та інші вчені) розглядають цінності суспільного життя й значення ціннісної свідомості. У психологічних дослідженнях проблема цінностей висвітлюється в контексті розробки таких понять, як психологічна установка (О.Асмолов, Ш.Надірашвілі, Д.Узнадзе, Ш.Чхартишвілі й інші вчені), психологічне ставлення (К.Волков, В.М’ясищев, Л.Фрідман та інші вчені), спрямованість особистості (Л.Божович).
Проблема цінностей педагогічної професії досліджена в працях Т.Бутківської, М.Васильєвої, В.Гриньової, П.Ігнатенка, В.Лозової, Є.Шиянова та інших учених. Особлива увага в них приділена професійно-педагогічній підготовці з урахуванням умов, що актуалізують суб’єктну позицію студентів, їхні ціннісні орієнтації, а також розгляду загальнотеоретичних аспектів проблеми професійного становлення особистості майбутнього вчителя та визначенню цілей, завдань і змісту вищої педагогічної освіти.
Інтерес для дослідження мають дисертаційні праці, присвячені питанням розвитку ціннісних орієнтацій як студентства загалом, так і майбутніх учителів зокрема (Н.Антонова, В.Денисенко, О.Климова, Н.Лапханова, Н.Максимчук, О.Научитель, Ю.Соловйова, Л.Шумра). Історичний аспект розвитку цінностей в освіті знайшов своє відображення в працях Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ЦІННІСНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ПРОЦЕСІ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок