Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> КОМЕРЦІЙНА РАДІОЖУРНАЛІСТИКА В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ, РОЗВИТОК, ПЕРСПЕКТИВА

КОМЕРЦІЙНА РАДІОЖУРНАЛІСТИКА В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ, РОЗВИТОК, ПЕРСПЕКТИВА

Назва:
КОМЕРЦІЙНА РАДІОЖУРНАЛІСТИКА В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ, РОЗВИТОК, ПЕРСПЕКТИВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
39,23 KB
Завантажень:
289
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Інститут журналістики
ГОЯН Олександр Яремович
УДК: 621.396.71:347.71
КОМЕРЦІЙНА РАДІОЖУРНАЛІСТИКА В УКРАЇНІ:
СТАНОВЛЕННЯ, РОЗВИТОК, ПЕРСПЕКТИВА
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі телебачення і радіомовлення Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий консультант:
доктор філологічних наук, професор
РІЗУН Володимир Володимирович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики, директор.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор
ШКЛЯР Володимир Іванович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Інститут журналістики, професор кафедри міжнародної журналістики;
доктор філологічних наук, доцент
ВЛАДИМИРОВ Володимир Михайлович,
Міжрегіональна Академія управління персоналом, Міжнародний відкритий університет, генеральний директор;
доктор філологічних наук, професор
БУРЯК Володимир Дмитрович,
Гуманітарний університет “Запорізький інститут державного та муніципального управління”, Інститут журналістики і масової комунікації, директор.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені
Івана Франка (Міністерство освіти і науки України).
Захист відбудеться “_11__” квітня 2007 року о__14.00___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.34 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 04119, Київ, вул.Мельникова, 36/1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці ім. М.О.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: Київ, вул.Володимирська, 58.
Автореферат розіслано “_7__” березня 2007 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор філологічних наук, професор СИДОРЕНКО Н.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Радіомовлення як засіб масової інформації та як вид електронних медіа є одним із наймасовіших культурно-соціальних явищ у суспільстві. Воно відіграє важливу роль у розширенні меж громадської активності, сприяє налагодженню діалогу між владою, громадськістю й журналістикою, зрештою, впливає на поступ самої спільноти, оскільки характеризується певними функціональними особливостями, здатними відображати суспільну дійсність і формувати громадську думку. Радіо як спосіб акумулювання й донесення інформації та спілкування між людьми виникло на початку ХХ століття й структурувалося в повсякчасному взаємозв'язку з потребами й інтересами соціуму, відображаючи та спрямовуючи його, а, отже, здобуваючи нове технологічне й інтелектуальне підґрунтя для власного розвитку. Зі зміною суспільства трансформувалося й радіомовлення - від динаміка, увімкненого в радіорозетку, – до хвильового ефіру, від аналогового мовлення – до цифрового – весь поступ радіо відображався на специфіці виробництва програмного продукту. Оскільки радіо перебуває у стані постійної конкуренції з іншими електронними ЗМІ, зокрема й у сфері форм власності на засоби виробництва та виробничих відносин, програмні концепції модифікувувалися в контексті тих чи тих трансляційних ніш у суспільстві, залучаючи нові технології для створення конкурентноздатного медіатовару.
Історія комерціалізації радіомовлення – це історія успіху американської моделі радіомовлення і досконалого, економічно налагодженого механізму з використанням висококласних технологій, який базується на чіткому визначенні людських потреб – “своєрідний універсальний чіп, уживлений у будь-яку систему” Сухарєва В. По ту сторону эфира // Отечественные записки. – 2003. – № 4.. Така модель, яка згодом почала множитися й клонуватися в інших країнах, спочатку не передбачала інструментарію політичного впливу, а розглядалася як можливість вкладання коштів з надією на прибуток, тому основи комерційної діяльності були закладені з перших днів функціонування радіомовлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Реферат на тему: КОМЕРЦІЙНА РАДІОЖУРНАЛІСТИКА В УКРАЇНІ: СТАНОВЛЕННЯ, РОЗВИТОК, ПЕРСПЕКТИВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок