Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СВЯТЕ ПИСЬМО У СВІТІ ІДЕЙ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО

СВЯТЕ ПИСЬМО У СВІТІ ІДЕЙ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО

Назва:
СВЯТЕ ПИСЬМО У СВІТІ ІДЕЙ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,74 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дніпропетровський державний університет

МАЩЕНКО Олександр Петрович

УДК 882-3 Дост
СВЯТЕ ПИСЬМО У СВІТІ ІДЕЙ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ
Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО
 
10.01.02 — Російська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Дніпропетровськ — 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі російської і зарубіжної літератури Сімферопольського державного університету ім. М.В.Фрунзе Міністерства освіти України.
Науковий керівник — кандидат філологічних наук, доцент
Зябрєва Галина Олександрівна,
доцент кафедри російської і зарубіжної
літератури Сімферопольського державного
університету ім. М.В.Фрунзе.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Тихомиров Володимир Миколайович,
завідувач кафедри зарубіжної літератури
Запорізького державного університету;
кандидат філологічних наук, доцент
Міхед Павло Володимирович,
завідувач кафедри світової літератури
Ніжинського державного педагогічного
університету ім. М.Гоголя.
Провідна установа: кафедра історії російської літератури Харківського державного університету Міністерства освіти України.
 
Захист відбудеться “29 ” грудня 1998 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08. 051. 19 із захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата філологічних наук у Дніпропетровському державному університеті (320625, м.Дніпропетровськ, пров. Науковий, 13).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Дніпропетровського державного університету (м.Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8).
Автореферат розісланий “ 28 ” листопада 1998р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Колісниченко Т.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Християнська проблематика перебуває у центрі творчих пошуків Ф.М.Достоєвського протягом усього його літературного шляху. Релігійні теми класика надзвичайно широкі й різноманітні. Питання про буття Бога і сенс людського життя, проблеми світового зла, безсмертя, первородного гріха, спокути і віддяки, апокаліптичні пророцтва знаходять своє відображення на сторінках романів великого письменника. Звертаючись до вічних загадок буття, Достоєвський неминуче апелює до Святого Письма.
Ця тенденція — загальна для вітчизняної словесності. Величезний вплив Письма на її історію ще потребує грунтовного дослідження. Але навіть зараз очевидно, що саме Біблія здебільшого визначила шляхи розвитку російської літератури. Історія нашої культури починається з хрещення Русі, й вітчизняна книжність виникає вже як книжність християнська, православна. Біблійні теми давньої писемності розвиваються з плином часу і досягають вершини у творах Достоєвського.
Зауважимо, що досі релігійна природа російської літератури вивчена недостатньо. Сьогодні, коли вітчизняне літературознавство переживає явну кризу, пов`язану з відмовою від колишньої, радянської, ідеології, з необхідністю утворення нової — об`єктивної — картини літературного розвитку, ця проблема знову, через десятиріччя, виявилася у центрі уваги вчених. Певну долю в її осмислення може внести і наше дослідження. Саме цією обставиною в першу чергу й обумовлюється актуальність дисертації.
Вивчення проблематики творів Достоєвського у вибраному аспекті дає можливість відкоректувати уявлення про його філософію життя, концепцію людини, морально-етичну програму, яку він проповідував. Не треба доводити, наскільки важливе все це для дійсно глибокого розуміння класика, для визначення його впливу на долі сучасників і послідовників.
Зрозуміло, що творча спадщина Достоєвського не позбавлена уваги критиків і літературознавців. Кількість робіт, присвячених йому, зростає неухильно і вже зараз практично не піддається обліку. Але це зовсім не свідчить ані про всебічну вивченість книг Достоєвського, ані про об`єктивну оцінку їх творця. Ось чому потрібні нові підходи до освоєння мистецтва великого майстра, до розуміння першопричин його духовних і естетичних завоювань. Такі підходи і покладено в основу цього дослідження, адже праці, де було б детально і в той же час вичерпно описано, проаналізовано, обгрунтовано численні звернення класика до текстів Святого Письма, у вітчизняній науці про Достоєвського поки що не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: СВЯТЕ ПИСЬМО У СВІТІ ІДЕЙ ХУДОЖНЬОЇ ПРОЗИ Ф.М.ДОСТОЄВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок