Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Створення математичних моделей І алгоритмів біотехнічної системи як засобу навчання штучного інтелекту

Створення математичних моделей І алгоритмів біотехнічної системи як засобу навчання штучного інтелекту

Назва:
Створення математичних моделей І алгоритмів біотехнічної системи як засобу навчання штучного інтелекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
177
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ШТУЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ
Шульга Катерина Юріївна
УДК 004.932
Створення математичних моделей І алгоритмів біотехнічної системи як засобу навчання штучного інтелекту
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Донецькому державному інституті штучного інтелекту МОН України
Науковий керівник доктор технічних наук, професор
ШЕВЧЕНКО Анатолій Іванович, ректор
Донецького державного інституту штучного інтелекту МОН України
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, КРАК Юрій Васильович, кафедра моделювання складних систем Київського національного університету ім. Тараса Шевченка
доктор технічних наук, професор, КАРГІН Анатолій Олексійович, завідувач кафедри комп’ютерних технологій, Донецький національний університет
Провідна установа – Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, відділ нейротехнологій
Захист дисертації відбудеться “_19__” вересня 2003 р. о 14 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.243.01 Інституту проблем штучного інтелекту за адресою: 83050, м. Донецьк, пр. Богдана Хмельницького, 84, довідки за тел. (0622) 304-62-86.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Донецького державного інституту штучного інтелекту за адресою: 83050, м. Донецьк, вул. Р. Люксембург, 34-а.
Автореферат розісланий “__15__” __серпня____ 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук С.О. Полівцев
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний науково-технічний прогрес характеризується  періодом інтенсивного інформаційного розвитку, масових змін в інфраструктурі інформатизації життя та діяльності людини. Зокрема, при дослідженні проблем штучного інтелекту стало зрозуміло, що для розробки якісних інтелектуальних програм необхідна їх орієнтація на певні вузькі області людської діяльності, у яких вони повинні вміти навчатися, структурувати отримані знання та правильно їх застосо-вувати. Значна частина прикладних завдань обробки інформації й аналізу даних у деяких галузях техніки пов’язана з сенсорною інформацією.
Протягом останніх десятиліть ведуться дослідження щодо вивчення основних принципів роботи мозку людини з метою використання їх для створення нових комп’ютерних технологій. Однією із головних проблем, яка виникає у штучному інтелекті, є моделювання процесу обробки зорової та слухової інформації, яка є складовою частиною інтелекту людини. Значний внесок до теоретичних розробок таких систем зробили: Хант E.Б., Ж.-Л. Лорьер, Костюк В.І., Ямпольський Л.С., Хьюбел Д., Вінцюк Т.К., Глушков В.М., Глезер В.Д.
Таким чином, актуальність дослідження обґрунтовується: необхідністю створення математичних моделей та алгоритмів біотехнічної системи виділення та аналізу закономірностей процесу сприйняття людиною зорової та слухової інформації для подальшого їх використання як засобу навчання штучного інтелекту. Це дасть змогу оптимізувати ресурси та час на проведення й обробку психофізичних експериментів і зробити більш ефективними робочі операції штучних інтелектуальних систем керування за рахунок підвищення якості та зменшення часу розпізнавання слухових і зорових сигналів, що розширює можливості їх дій.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась у Донецькому державному інституті штучного інтелекту як складова частина науково-дослідницької роботи Міністерства освіти і науки України “Дослідження властивостей інтелекту людини з метою створення роботів та ЕОМ нового покоління”, шифр 701-98 № U002228, у якій К.Ю.  Шульга була виконавцем підрозділу теми. Матеріали дисертації використано також як підрозділ Державної науково-технічної програми “Образний комп’ютер”.
Мета й завдання дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Створення математичних моделей І алгоритмів біотехнічної системи як засобу навчання штучного інтелекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок