Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток конкурентних відносин в трансформаційній економіці України

Розвиток конкурентних відносин в трансформаційній економіці України

Назва:
Розвиток конкурентних відносин в трансформаційній економіці України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,80 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДЕРЖАВНИЙ ВИЩИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД“
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ВАДИМА ГЕТЬМАНА”
Мицик Ольга Олександрівна
УДК 330.101:339.137
Розвиток конкурентних відносин
в трансформаційній економіці України
Спеціальність: 08.00.01 – Економічна теорія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
КИЇВ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі міжнародної економіки факультету менеджменту та маркетингу Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” Міністерства освіти і науки України, м. Київ
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Канченко Тетяна Володимирівна,
Національний технічний університет України“
Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри міжнародної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Антонюк Лариса Леонтіївна,
ДВНЗ “Київський національний економічний
університет імені Вадима Гетьмана”,
заступник завідувача кафедри міжнародної економіки
кандидат економічних наук, доцент
Филюк Галина Михайлівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, доцент кафедри
теоретичної та прикладної економіки
Захист відбудеться “25” січня 2008 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.01 у ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ДВНЗ “Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана” за адресою: 03113, м.Київ, вул. Дегтярівська, 49-г, ауд. 601.
Автореферат розісланий “25” грудня 2007 р.
В.о. вченого секретаря спеціалізованої
вченої ради, доктор економічних
наук, професор Мельник О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення міжнародних економічних відносин на сучасному етапі розвитку світового господарства загострює конкуренцію між суб’єктами всіх рівнів господарювання, що проявляється у підвищенні її інтенсивності, модифікації самого механізму суперництва, виникненні нових форм і методів конкурентної боротьби. Лідерами в глобальній конкурентоспроможності є ті національні економічні системи, які не тільки побудували ефективну модель свого економічного розвитку, а і швидко запровадили відповідні стимули підприємницької діяльності та інструменти їх реалізації.
Забезпечення високого конкурентного статусу національної економіки в умовах формування нової глобальної моделі міжнародного поділу праці висуває на перший план створення такого національного конкурентного середовища, яке стимулює нарощення інноваційного потенціалу країни, пришвидшення темпів комерціалізації результатів науково-технічних досягнень, інтенсифікацію інвестицій в людський капітал.
Актуальність даного дослідження визначається об’єктивною необхідністю теоретичного дослідження факторів, що визначають динаміку розвитку економічної системи, з урахуванням процесів фундаментальної трансформації світової економіки. Високий конкурентний статус національної економіки неможливий без забезпечення сприятливого середовища діяльності економічних суб’єктів; це вимагає удосконалення умов їх функціонування в народногосподарських масштабах та на окремих стратегічно важливих ринках, насамперед у галузях із високою питомою вагою малого та середнього бізнесу у створенні валового продукту. Вільна конкуренція спонукає підприємців до активного пошуку, спрямованого на вдосконалення власної діяльності у спосіб, який відповідає водночас інтересам і виробників, і споживачів, забезпечує найкращу алокацію ресурсів та позитивно позначається на господарській діяльності всіх учасників ринку. Повне і чітке визначення сутності, особливостей та шляхів удосконалення конкурентних відносин дозволить обґрунтувати напрями подальших соціально-економічних перетворень на макро- і мікрорівнях господарювання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Розвиток конкурентних відносин в трансформаційній економіці України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок