Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ ПЛАТИНОВМІСНИХ ФТАЛОЦІАНІНОВИХ КОМПЛЕКСІВ Al, Co, Zn

СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ ПЛАТИНОВМІСНИХ ФТАЛОЦІАНІНОВИХ КОМПЛЕКСІВ Al, Co, Zn

Назва:
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ ПЛАТИНОВМІСНИХ ФТАЛОЦІАНІНОВИХ КОМПЛЕКСІВ Al, Co, Zn
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,22 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського
МИЦИК Владислав Михайлович
УДК 541.49:546.(47+623+732+922)
СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ ПЛАТИНОВМІСНИХ ФТАЛОЦІАНІНОВИХ КОМПЛЕКСІВ Al, Co, Zn
02.00.01- Неорганічна хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І.Вернадського Національної Академії Наук України.
Науковий
керівник: |
академік НАН України,
доктор хімічних наук, професор
Волков Сергій Васильович,
директор ІЗНХ НАН України
Офіційні
опоненти: | доктор хімічних наук
Малетін Юрій Андрійович,
зав. відділом ІЗНХ НАН України
доктор хімічних наук, професор
Калібабчук Валентина Олександрівна,
зав. кафедрою загальної хімії Національного
медичного університету ім. О.О. Богомольця
Провідна
установа: |
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, хімічний факультет, м. Київ
Захист дисертації відбудеться “21” червня 2001 р. о 10 годині на засіданні Cпеціалізованої вченої ради Д 26.218.01 в Інституті загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського Національної Академії Наук України за адресою: 03680, Київ-142, пр.Паладіна 32/34 (конференц-зал).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту загальної та неорганічної хімії ім. В.І. Вернадського НАН України.
Автореферат розісланий ”18” травня 2001 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради, доктор хімічних наук |
Е.В.Панов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. На протязі останніх років фталоціанінові металокомплекси інтенсивно використовують не тільки як пігменти та каталізатори, а й як фотосенсибілізатори для фотодинамічної протипухлинної терапії (ФДТ). Вони мають значні переваги в порівнянні з порфіринами для ФДТ злоякісних новоутворень. Фталоціаніни кремнію, алюмінію та цинку завдяки їх сильному поглинанню (>105 л М-1 см-1) в області 630-700 нм, а також високому виходу триплетних станів з тривалим часом життя знаходять застосування як фотосенсибілізатори. З іншого боку, досить популярними протипухлинними препаратами на сьогоднішній день є цитостатичні комплекси на основі платини. Тому можна припустити, що комбінація фотодинамічної активності різноманітних фотосенсибілізаторів з їх високою здатністю до селективного накопичення в злоякісних утвореннях, і високої протипухлинної активності деяких комплексів платини можуть забезпечити створення нових високоефективних препаратів для терапії злоякісних пухлин. Ця концепція реалізується шляхом синтезу платиновмісних комплексів тетрафенілпорфірину або порфіринів природнього походження, і як виявилося, ці комплекси показали високу протипухлинну активність, яка відображає комбінований ефект фотодинамічної активності порфіринового кільця і цитотоксичності платиновмісних фрагментів. Проте відомості про одержання такого типу сполук на основі фталоціанінів в літературі відсутні. Крім того, в останній час в хіміотерапії раку почав розвиватися новий підхід, що базується на цитотоксичних радикалах, які утворюються в результаті каталітичного окислення екзогенних субстратів, наприклад, аскорбінової кислоти. Фталоціаніни перехідних металів, а саме водорозчинні комплекси кобальту, проявляють високу активність в цьому процесі. Відомості про комбіновані препарати на основі каталітично активних фталоціанінів і цитостатичних платиновмісних фрагментів в літературі відсутні. Тому синтез комбінованих фталоціанінових комплексів перехідних і неперехідних металів з прищепленими платиновмісними фрагментами і дослідження їх фізико-хімічних властивостей є надзвичайно актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Робота виконана у відповідності з планами науково-дослідних робіт Інституту загальної та неорганічної хімії НАН України: державно-бюджетні теми 202Е (1996-1999р.), “Синтез в розплавлених і неводних середовищах і властивості сполук для потенційно цінних функціональних матеріалів: рідких кристалів, каталізаторів, електро- і термохромів, п’єзоелектриків та ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СИНТЕЗ ТА ВЛАСТИВОСТІ ГЕТЕРОПОЛІЯДЕРНИХ ПЛАТИНОВМІСНИХ ФТАЛОЦІАНІНОВИХ КОМПЛЕКСІВ Al, Co, Zn

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок