Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІНАНСОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

ФІНАНСОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

Назва:
ФІНАНСОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,67 KB
Завантажень:
358
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
СЕРДЮК Ірина Георгіївна
УДК 336.64 + 336.143 + 330.341.1
ФІНАНСОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ
08.04.01 фінанси, грошовий обіг і кредит
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фінансів, грошового обігу та кредиту Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор,
член-кореспондент УААН,
Заслужений діяч науки і техніки України
Малік Микола Йосипович,
професор кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту; Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти доктор економічних наук, професор, Заслужений діяч науки і техніки України
Крупка Михайло Іванович,
завідувач кафедри фінансів, грошового обігу і кредиту; Львівський національний університет імені Івана Франка
кандидат економічних наук
Тулуш Леонід Дмитрович,
заступник завідувача відділом фінансово-кредитної та податкової політики;
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН
Провідна установа Науково-дослідний фінансовий інститут Міністерства фінансів України, відділ теорії фінансово-бюджетного регулювання, м. Київ
Захист відбудеться “27” квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.12 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 03002, м. Київ, вул. Васильківська, а, ауд. .
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, , кімн. .
Автореферат розісланий “22” березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент О.І. Жилінська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Тенденції економічного розвитку розвинених країн переконливо свідчать про те, що довгострокове зростання та досягнення високого рівня національної безпеки таких країн пов’язані з їх переходом на інноваційний шлях розвитку. На світових ринках високотехнологічних товарів Україна сьогодні практично не присутня. Тому розвиток економіки України повинен базуватися на використанні інноваційної моделі, в якій роль головного фактора сталого економічного зростання відіграють наукові надбання та їхнє технологічне застосування. Це зумовить підвищення конкурентоспроможності вітчизняної продукції, забезпечить прийнятні показники економічної безпеки країни, а також сприятиме входженню України до міжнародного співтовариства повноправним членом Світової організації торгівлі.
При прийнятті суб’єктами господарювання рішень щодо інноваційної діяльності критичним є фактор її фінансового забезпечення. Державі при цьому повинна належати вирішальна роль у створенні сприятливих умов для доступу інноваційних підприємств до фінансових ресурсів. Таким чином, фінансове регулювання інноваційної діяльності складає необхідну підсистему регулювання економіки, орієнтованої на перехід до інноваційної моделі економічного розвитку.
У зарубіжній та вітчизняній економічній літературі приділяється значна увага як теоретичним та методологічним засадам фінансового регулювання інноваційної діяльності, стимулювання інноваційних підприємницьких структур, так і конкретним проблемам інноваційної діяльності. Перш за все, необхідно відзначити праці українських вчених Ю. Бажала, Л. Безчасного, А. Гальчинського, В. Гейця, О. Жилінської, Г. Калитича, М. Крупки, О. Лапко, М. Маліка, Б. Малицького, С. Онишко, В. Осецького, В. Соловйова, Д. Черваньова, Т. Щедріни та зарубіжних вчених М. Бунчука, І. Дєжиної, П. Друкера, П. Завліна, Н. Іванової, Д. Кокуріна, Е. Менсфілда, Б. Санто, Б. Твісса, Н. Шелюбської, Й. Шумпетера.
Незважаючи на вирішальне значення інноваційної діяльності для цілей забезпечення сталого економічного зростання в країні, проблематика фінансового регулювання інноваційної діяльності ще не стала предметом інтенсивних досліджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФІНАНСОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ІННОВАЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок