Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАМ‘ЯТІ ЯК ФАКТОР УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАМ‘ЯТІ ЯК ФАКТОР УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАМ‘ЯТІ ЯК ФАКТОР УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМ. Г.С.КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
БАНДУРКА ІРИНА ВЛАДИСЛАВІВНА
УДК 159.95
ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАМ‘ЯТІ ЯК ФАКТОР УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі психології Української інженерно-педагогічної академії Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор психологічних наук, професор Бочарова Світлана Петрівна, Українська інжерено-педагогічна академія, завідувач кафедри психології.
Офіційні опоненти – доктор психологічних наук, професор, дійсний член АПН України Моляко Валентин Олексійович, Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, завідувач лабораторії психології творчості;
кандидат психологічних наук;
- професор Землянська Олена Володимирівна, Національний університет внутрішніх справ МВС України, старший науковий співробітник лабораторії соціальної та психологічної роботи в ОВС.
Провідна установа – Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна, кафедра загальної психології Міністер-ства освіти і науки (м. Харків).
Захист відбудеться “ 13 ” червня 2001 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.453.01 в Інституті психології ім. Г.С.Ко--стю-ка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Панківська,2.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституті психології ім. Г.С.Костюка АПН України (01033, м. Київ, вул. Панківська, 2).
Автореферат розісланий “ 11 ” травня 2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Проблема пам’яті є однією з традиційних проблем класичної та сучасної психології. В різних психологічних концепціях було розкрито багато загальнопсихологічних закономірностей пам’яті, яка вивчалася переважно або в навчальній діяльності дітей, або в умовах лабораторного експерименту. В теперішній час виникає необхідність дослідження мнемічних процесів у структурі конкретних видів фахової діяльності, зокрема – в діяльності фахівців правоохоронної системи.
Укріплення правової системи України потребує підготовки фахівців – правознавців високої кваліфікації і в цьому зв’язку – вивчення психологічних резервів підвищення їх професійної компетентності. Одним з важливих факторів успішності професійної діяльності є пам’ять як базова функціональна система, що забезпечує відбір і переробку потрібної інформації, засвоєння професійного досвіду і адекватне його застосування у розв’язанні професійних задач.
У класичних вітчизняних і зарубіжних дослідженнях було встановлено функції пам’яті, її процеси, види, її зв’язок з активністю суб’єкта, з його пізнавальною діяльністю, умови організації якої обумовлюють ефективність мнемічних процесів (О.М.Ле-он-тьєв, Л.С. Ви-готський, С.Л. Ру-бінштейн, П.І.Зінченко, А.О. Смірнов, Г.Ебі-н-га-уз, П.Жане, ФБартлет та ін.). Вивчення довільних і мимовільних процесів пам’яті на базі системно-діяльнісного підходу сприяли розробці практичних рекомендацій щодо раціональних методів розвитку пам’ті і підвищення рівня засвоєння знань в навчальній дяльності (А.О.Смірнов, П.І.Зін-ченко, В.Я. Ляу-діс, С.П.Бочарова, Е.Ф.Іва-нова, Л.М.Житнікова та ін.).
Дослідження пам’яті на базі інформаційного та системного підходів сприяли розкриттю продуктивних функцій пам’яті в організації та регуляції діяльності. Пам’ять починає розглядатися не як пасивне сховище набутого досвіду, а як активний процес, що здійснює переробку прийнятої інформації, її кількісний і якісний відбір, прогнозування та ін. (Дж.Мілер, Дж.Сперлінг. Р.Аткінсон, П.К.Анохін, Б.Ф. Ло-мов, В.П.Зін-ченко, С.П.Бочарова, В.Я Ляудіс). Відбувається перехід до вивчення процесів пам’яті у структурі конкретних видів професійної діяльності: спорті (А.Ц Пуні), операторській діяльності людино-машиних систем, пілотів (С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ІНДИВІДУАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ПАМ‘ЯТІ ЯК ФАКТОР УСПІШНОСТІ ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок