Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСА КЕРУВАННЯ ПНЕВМАТИЧНОЮ ПІДВІСКОЮ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСА КЕРУВАННЯ ПНЕВМАТИЧНОЮ ПІДВІСКОЮ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

Назва:
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСА КЕРУВАННЯ ПНЕВМАТИЧНОЮ ПІДВІСКОЮ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,64 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шилов Андрій Іванович
УДК 629.3.027.3 + 629.3.054.29
ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСА КЕРУВАННЯ ПНЕВМАТИЧНОЮ ПІДВІСКОЮ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Спеціальність 05.22.02 – Автомобілі та трактори
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі автомобілів Харківського національного автомобільно-дорожнього університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: Лауреат державної премії України, кандидат технічних наук, професор Клименко Валерій Іванович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, завідувач кафедрою автомобілів
Офіційні опоненти: Доктор технічних наук, професор Юрченко Анатолій Миколайович, Харківський національний автомобільно-дорожній університет, професор кафедри системотехніки та діагностики транспортних засобів
Кандидат технічних наук, доцент, Дущенко В'ячеслав Васильович, Харківський національний технічний університет “ХПІ”, доцент кафедри колісних і гусеничних транспортних засобів
Провідна установа: Інститут машин і систем НАН України та Міністерства промислової політики України, м. Харків
Захист відбудеться "30" жовтня 2002 р. о “12.00” год. на засіданні спеціалізованої вченої ради ВАК України Д 64.059.02 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою:
61002, м. Харків, вул. Петровського, 25.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного автомобільно-дорожнього університету (м. Харків, вул. Петровського, 25).
Автореферат розіслано "28" вересня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор ______________ В.О. Богомолов
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Вступ. Вдосконалення підвіски АТЗ має важливе значення, тому що якість підресорювання не тільки визначає плавність ходу, але і значно впливає на інші експлуатаційні показники автомобіля: такі, як стійкість, прохідність, надійність, довговічність, витрата палива і т.д. Швидкість руху автомобіля по нерівних дорогах звичайно обмежується не запасом потужності двигуна, а якістю підвіски. Таким чином, недостатня плавність ходу веде до загального зниження продуктивності автомобільного транспорту.
Однією з найбільш перспективних є пневматична підвіска, яка у даний час застосовується на автобусах, тролейбусах і деяких великовантажних автомобілях. Застосування пневматичної підвіски на цих транспортних засобах забезпечує підвищення плавності ходу в порівнянні з підвісками з лінійними пружними елементами (ресорними, пружинними, торсіонними) і зниження динамічного ходу підвіски. Регульована пневматична підвіска дозволяє підтримувати постійний рівень підлоги АТЗ при зміні статичного навантаження, що також сприяє зменшенню динамічного ходу.
Слід відзначити також тенденцію зниження рівня підлоги міських автобусів, обумовлену вимогою комфортабельності входу і виходу пасажирів на зупинках. Подальше зниження рівня підлоги досягається вдосконаленням регулювання пневматичною підвіскою під час руху АТЗ.
Актуальність теми. Україна є однією з найбільших виробників і постачальників у СНД міських і приміських автобусів. Однією з причин низької конкурентноздатності українських автобусів на світовому ринку є високий рівень підлоги кузова. В даний час ОАО "Укравтобуспром" змушено закуповувати електронні системи керування пневматичною підвіскою ведучих західних фірм таких, як Wabco Westinghouse, Knorr Bremse. Ці системи здатні виконувати цілий ряд функцій керування пневматичною підвіскою і забезпечують мінімальний рівень підлоги.
Електронні системи є дорогими і часто необґрунтовано завищують ціну міських автобусів, зокрема автобуса ЛАЗ, який може стати однією з істотних статей взаєморозрахунку України і країн СНД за нафту, газ і т.д. Механічні системи керування пневматичною підвіскою здатні виконувати меншу кількість функцій, але мають меншу вартість і в даний час мають не менше застосування, ніж електронні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСА КЕРУВАННЯ ПНЕВМАТИЧНОЮ ПІДВІСКОЮ АВТОТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок