Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІВЕНЬ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ЇХ ЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

РІВЕНЬ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ЇХ ЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

Назва:
РІВЕНЬ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ЇХ ЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,28 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ФІНАНСОВИЙ ІНСТИТУТ
ПРИ МІНІСТЕРСТВІ ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
 
ХАЙТОВА ТЕТЯНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 336.22
РІВЕНЬ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВ ТА
ЙОГО ВПЛИВ НА ЇХ ЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ
08.04.01 – фінанси, грошовий обіг і кредит
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Науково-дослідному фінансовому інституті при Міністерстві фінансів України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Соколовська Алла Михайлівна
Науково-дослідний фінансовий інститут при Міністерстві фінансів України,
завідувач відділення податкової політики та доходів бюджету
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Андрущенко Володимир Леонідович
Національна академія Державної податкової служби України,
професор кафедри податкової політики та оподаткування
кандидат економічних наук
Демиденко Людмила Миколаївна
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
доцент кафедри фінансів, грошового обігу та кредиту
Провідна установа: | ДУ “Інститут економіки та прогнозування” НАН України
відділ фінансового та бюджетного прогнозування
(м. Київ).
Захист відбудеться “ 25 ” січня 2006 р. о 1600 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .853.01 Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, кімн. 221.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Науково-дослідного фінансового інституту при Міністерстві фінансів України за адресою: 01103, м. Київ, бульвар Дружби народів, 28, кімн. 102.
Автореферат розіслано 23 ” грудня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук, доцент К.В. Павлюк


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
 
Актуальність теми. Зниження загального рівня податкового навантаження є центральним напрямом реформування податкової системи України починаючи з 1995 р., коли було прийнято Постанову Верховної Ради України “Про основні положення податкової політики і податкову реформу в Україні”. Незважаючи на зменшення протягом 1995–2004 рр. податкового коефіцієнта і частки ВВП, що перерозподіляється через зведений бюджет, внаслідок як суб’єктивних, так і об’єктивних причин, зокрема перегляду ставок податку на прибуток підприємств, податку з доходів фізичних осіб, скасування зборів до деяких державних фондів, а також внесення інших змін до податкового законодавства, спрямованих на послаблення податкового тягаря, ця проблема не втратила своєї гостроти, про що свідчать Основні напрями бюджетної політики на 2006 р., якими визначено необхідність розробки програми поетапного зниження фіскального навантаження на економіку.
Практичне вирішення зазначених завдань бюджетної політики ускладнюється недостатністю теоретичних досліджень з питань сутності податкового тягаря, способів виміру його величини, критеріїв оцінки важкості податкового навантаження на економіку в цілому та окремих платників, чинників, що її посилюють чи послаблюють, що в сукупності повинно створити наукове підґрунтя для відповіді на питання, в якому напрямку податкове навантаження має змінюватися, щоб не допустити як невиконання покладених на державу суспільно необхідних функцій, так і гальмування підприємницької ініціативи та виснаження податкоспроможності платників.
Питання податкового тягаря та його впливу на економічну активність і доходи платників були предметом спеціальних досліджень на початку минулого століття. Їм присвячено ряд монографій і статей таких вчених, як Е. Селігман, К. Брауер, П. Гензель, П. Мікеладзе, А. Соколов, К. Шмельов.
Подальший розвиток цих досліджень у контексті визначення сутності та величини надлишкового податкового тягаря було здійснено в межах теорії оптимального оподаткування вченими А. Гарбергером, П. Самуельсоном, Дж. Стігліцом та ін.
Теоретичні основи сучасних наукових підходів до визначення та оцінки важкості податкового навантаження в Україні, причин та наслідків його нерівномірного розподілу між суб’єктами господарювання, тенденцій та шляхів зміни закладені в роботах вітчизняних економістів В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РІВЕНЬ ОПОДАТКУВАННЯ ДОХОДІВ ПІДПРИЄМСТВ ТА ЙОГО ВПЛИВ НА ЇХ ЕКОНОМІЧНУ ДІЯЛЬНІСТЬ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок