Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> БЕЗБОРНІ ТИТАНОВІ ЕМАЛІ

БЕЗБОРНІ ТИТАНОВІ ЕМАЛІ

Назва:
БЕЗБОРНІ ТИТАНОВІ ЕМАЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,27 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ХІМІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
Мінакова Наталія Олександрівна
УДК 666.293.522
БЕЗБОРНІ ТИТАНОВІ ЕМАЛІ
Спеціальність 05.17.11 – технологія тугоплавких неметалічних матеріалів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі хімічної технології кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: |
доктор технічних наук, професор
Білий Яків Іванович
Український державний хіміко-технологічний університет,
професор кафедри хімічної технології кераміки та скла
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Брагіна Людмила Лазарівна,
Національний технічний університет „Харківський політехнічний інститут”, професор кафедри технології кераміки, вогнетривів, скла та емалей
кандидат технічних наук, доцент
Пісчанська Вікторія Вікторівна,
Національна металургійна академія України,
доцент кафедри технології кераміки та вогнетривів
Провідна установа: | Національний університет
„Львівська політехніка”,
кафедра хімічної технології кераміки і скла,
м. Львів
 
Захист відбудеться „26” жовтня 2006р. о 13. 30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.078.02 в Українському державному хіміко-технологічному університеті за адресою: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Українського державного хіміко-технологічного університету, 49005, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 8.
Автореферат розісланий „20” вересня 2006р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Мельников Б.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розвиток виробництва сталевих емальованих виробів тісно пов'язаний з підвищенням їх якості й конкурентноздатності; особливо зростають вимоги до корозійної стійкості емалевих покриттів, контактуючих з харчовими середовищами, що викликає необхідність розробки нових видів емалей, а також впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій при широкому використанні вітчизняних сировинних матеріалів.
У виробництві виробів господарчо-побутового й санітарно-технічного призначення широко застосовують білі та світлозабарвлені борвміщуючі емалеві покриття, заглушені діоксидом титану. Завдяки високій їх укривистості в тонкому шарі вони практично витіснили інші види покривних емалей. В той же час такі покриття не позбавлені недоліків, серед яких особливо слід відзначити високий вміст у їх складі дорогої й дефіцитної борвміщуючої сировини. Сам же борний ангідрид, як склоутворювач, забезпечуючи легкоплавкість емалевих фритт та позитивно впливаючи на заглушеність покриттів, знижує їх хімічну стійкість та відносно легко вилуговується з них, переходячи в харчові розчини, що негативно може впливати на здоров'я людей.
Зазначене викликає інтерес до розробки титанових емалей на основі безборних стекол, які з успіхом протистоять дії агресивних середовищ. Проте у літературі вказується і на надзвичайні труднощі одержання білих безборних емалей, заглушених діоксидом титану; вони пов’язані з утворенням покриттів з небажаними жовтими та сірими відтінками. У зв'язку з цим однією з важливих задач досліджень з отримання титанових емалей є обґрунтування впливу борного ангідриду на структуру скла й кристалізацію діоксиду титану в ньому та пошук ефективних шляхів заміни В2О3. Таким чином, вивчення фізико-хімічних властивостей титанвмісних стекол і емалей, встановлення залежності фазового складу заглушених покриттів від їх хімічного складу та розробка нових безборних емалей з підвищеною стійкістю до агресивних середовищ є актуальними.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до планів виконання науково-дослідних робіт кафедри хімічної технології кераміки та скла Українського державного хіміко-технологічного університету Міністерства освіти і науки України по державній бюджетній темі № 03021690 "Фізико-хімічні основи технології виробництва нових видів скла, кераміки, покриттів і композиційних в'яжучих матеріалів" (№ Д.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: БЕЗБОРНІ ТИТАНОВІ ЕМАЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок