Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДІАГНОСТИКА РУХОВИХ КОНВЕРСІЙНИХ РОЗЛАДІВ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ У ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ

ДІАГНОСТИКА РУХОВИХ КОНВЕРСІЙНИХ РОЗЛАДІВ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ У ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ

Назва:
ДІАГНОСТИКА РУХОВИХ КОНВЕРСІЙНИХ РОЗЛАДІВ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ У ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,28 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ НЕВРОЛОГІЇ, ПСИХІАТРІЇ ТА НАРКОЛОГІЇ АМН УКРАЇНИ
СКОРОБРЕХА В'ЯЧЕСЛАВ ЗАХАРОВИЧ
УДК 616.891.2:616-009.1
ДІАГНОСТИКА РУХОВИХ КОНВЕРСІЙНИХ РОЗЛАДІВ
ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ У ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ
14.01.15 - Нервові хвороби
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків - 2005


Дисертацією с рукопис.
Робота виконана в Одеському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Курако Юрій Львович,
Одеський державний медичний університет МОЗ
України, кафедра нейрохірургії та неврології,
професор кафедри
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Тайцлін Віталій Йосипович,
Інститут неврології, психіатрії та наркології
АМН України, головний науковий співробітник;
доктор медичних наук, професор
Зозуля Іван Савович,
Київської медичної академії післядипломної освіти
ім. П. Л. Щупика МОЗ України,
завідувач кафедри медицини невідкладних станів
Провідна установа: Інститут геронтології АМН України
Захист відбудеться “ 17.06. ” 2005 року о_10-00__ годині на засіданні спеціалізованої вченої рада Д 64.566.01 при Інституті неврології, психіатрії та наркології АМН України (61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту неврології, психіатрії та наркології АМН України (61068, м. Харків, вул. Академіка Павлова, 46).
Автореферат розісланий “13___” _05_________2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат медичних наук,
старший науковий співробітник Дяченко Л. І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Термін конверсія (лат. conversion – зміна) вперше введений З. Фрейдом на початку ХХ століття. Він трактується як відщеплення аффектної реакції від складу психологічного пошкодження і її напрямку по соматичному руслу. Термін обумовлений численними клінічними спостереженнями, які мали місце в період діяльності автора. Аналіз літератури другої половини ХХ століття показує, що відбувається значне зниження проявів конверсійних розладів, оскільки вони замінюються соматоформними порушеннями, які базуються на надцінних ідеях з елементами переживань (А. М. Вейн, 1998; П. В. Волошин із співавт., 1990; В. И. Гарбузов, 1999; Т. Б. Дмитрієва, 1998; Ю. И. Коваленко, 1997; Ю. Л. Курако, 1999; Н. О. Марута, 1996; А. М. Свядощ, 1997 та ін.). У генезі такої трансформації лежать природні механізми реакції індивіда на зміну зовнішніх умов, “насправді, мова йде про масову невротизацію населення” (Б. В. Михайлов, А. І. Сердюк, 2000). Автори зазначають, що прогресуюче зростання пограничних станів із розгорнутим симптомокомплексом і соматичною кореляцією призводить до їх лікування неврологами та інтерністами. Протягом останніх десятиліть у неврологічних стаціонарах особи з конверсійними розладами складають від 1 до 9% (В. М. Голубєв, Г. М. Дюкова, 1994).
Інша картина спостерігається в армійському середовищі. Як засвідчують наші спостереження, у військових госпіталях (в неврологічних відділеннях), починаючи з 1985 року стала поступово збільшуватися кількість хворих з конверсійними розладами, досягнувши до 1999 року 12-15на рік. Пояснюється це тим, що армія являє собою соціальний інститут, в основу діяльності якого покладений принцип єдиноначальності, що передбачає певний алгоритм взаємовідносин жорстко консервативного типу: начальник-підлеглий. Молода людина з уже сформованим динамічним стереотипом іншого типу взаємовідносин, потрапляючи в армійський колектив, піддається складному і небезпечному для її здоров'я впливу армійського середовища, який блокує діяльність адаптаційних механізмів. З другого боку, цей період часу збігається з періодом кризисних явищ в суспільстві. P. Pichot (1968) висловив думку про те, що функціональні розлади завжди були продуктом і барометром епохи, стрімко реагували на найменші зміни в суспільстві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА РУХОВИХ КОНВЕРСІЙНИХ РОЗЛАДІВ ТА ЇХ РЕАБІЛІТАЦІЯ У ОСІБ МОЛОДОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок