Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗМІСТ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

ЗМІСТ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

Назва:
ЗМІСТ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,91 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ЖИГІРЬ Вікторія Іванівна
УДК 378.1:373.6 (048)
ЗМІСТ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ
У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ
13.00.04 - теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Бердянському державному педагогічному інституті імені П.Д.Осипенко, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Гусєв Віктор Іванович,
Бердянський державний педагогічний
інститут імені П.Д.Осипенко, кафедра
професійної педагогіки та методики
трудового навчання, завідувач.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сидоренко Віктор Костянтинович, Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, кафедра трудового навчання та креслення, завідувач;
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник Тименко Микола Петрович, Інститут проблем виховання Академії педагогічних наук України, лабораторія трудового виховання та профорієнтації, завідувач.
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний
університет, кафедра методики трудового навчання, Міністерство освіти і науки України, м.Херсон.
 
Захист відбудеться 27 квітня 2001р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.452.01 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-Д.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м.Київ, вул. Артема, 52-Д.
Автореферат розіслано “24” березня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради І.С.Волощук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Перехід України до нової демократичної системи та пов’язані з цим політичні й соціально-економічні перетворення зумовлюють необхідність відповідних змін у вищій школі.
В Державній національній програмі “Освіта (Україна ХХІ століття)” наголошується, що підвищення рівня підготовки фахівця забезпечуватиметься шляхом радикального перегляду змісту його підготовки, який повинен відповідати сучасним потребам держави, суспільства й особистості. Пріоритетність цього важливого елементу вищої освіти визначається, з одного боку, його впливом на якість підготовки фахівця, з іншого – подоланням суперечностей між темпами змін сучасної позапедагогічної метасистеми та інертністю системи освіти, між загальноосвітньою та професійною підготовкою вчителя; між потребами суспільства у фахівцеві з розвиненими особистісними якостями та творчими здібностями й одноманітністю навчальних планів і навчальних програм. Названі суперечності свідчать про необхідність оновлення змісту підготовки педагогічних кадрів.
Проблемі формування змісту освіти багато уваги приділяли педагоги минулого. Так, Я.А.Коменський, Й.Г.Песталоцці, В.А.Дістервег, Д.Дьюї, А.Фребель, Г.Шарельман визначили суть змісту освіти. Він є засобом передачі тим, хто навчається, педагогічно інтерпретованого суспільного досвіду, накопиченого людством за весь період його існування.
Проблема змісту підготовки фахівця знаходиться в центрі уваги сучасної педагогічної науки, на що вказують численні дослідження в галузі розробки теоретичних засад відбору та структурування його елементів (В.В.Краєвський, І.Я.Лернер, М.М.Скаткін та ін.); підходів до побудови навчальних планів та навчальних програм (С.В.Амєліна, Д.І.Дейкун, В.І.Гусєв, М.Л.Куртанідзе, І.Б.Моргунов, В.А.Роменець, Д.О.Сметанін, В.А.Соколова, В.В.Стешенко, М.П.Тименко, Д.О.Тхоржевський та ін.); взаємозв’язку змісту освіти із завданням розвитку особистості (В.І.Бондар, О.М.Василенко, А.В.Зеленцова, В.С.Ледньов, О.Г.Мороз та ін.); визначення функцій і місця навчального предмета у реалізації змісту освіти (І.К.Журавльов, Л.Я.Зоріна, А.П.Верхола, І.І.Логвінов, В.М.Мадзігон, В.М.Панфілов, Ю.С.Руденко, Д.О.Тхоржевський та ін.).
Питанням реформування й оновлення змісту підготовки фахівця багато уваги приділяють науковці В.П.Андрущенко, Л.Н.Герасіна, С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗМІСТ ФАХОВОЇ ПІДГОТОВКИ ВЧИТЕЛЯ ОБСЛУГОВУЮЧОЇ ПРАЦІ У ВИЩОМУ НАВЧАЛЬНОМУ ЗАКЛАДІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок