Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПОРУШЕННЯМИ МИТНИХ ПРАВИЛ

АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПОРУШЕННЯМИ МИТНИХ ПРАВИЛ

Назва:
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПОРУШЕННЯМИ МИТНИХ ПРАВИЛ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,83 KB
Завантажень:
234
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
КОНСТАНТА ОКСАНА ВАЛЕНТИНІВНА
УДК 342.9
АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАХОДИ БОРОТЬБИ
З ПОРУШЕННЯМИ МИТНИХ ПРАВИЛ
Спеціальність 12.00.07 – адміністративне право і процес;
фінансове право; інформаційне право
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків - 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі адміністративного права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент Шульга Марія Герасимівна, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри адміністративного права.
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук, професор Шкарупа Віктор Костянтинович, Національний університет Державної податкової служби України, завідувач кафедри адміністративного і фінансового права;
кандидат юридичних наук Мазур Анатолій Васильович, Академія митної служби України, доцент кафедри адміністративного і митного права.
Захист відбудеться 22 квітня 2008 року о 10.00 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .086.01 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 21 березня 2008 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Ю. Шепітько
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах побудови правової держави, становлення в Україні громадянського суспільства, нагального значення набуває організація функціонування суспільних відносин на засадах верховенства права та закону, забезпечення правового порядку в усіх сферах суспільного життя. Це стосується і галузі митних правовідносин, митної справи, форм та методів провадження зовнішньоекономічної діяльності.
Обсяг експортно-імпортних операцій, як і кількість учасників зовнішньоекономічної діяльності (резидентів і нерезидентів), в Україні постійно зростає. Поряд з постійним зростанням в умовах незалежної української держави пасажиро- та вантажопотоку через митний кордон відбувається і приріст негативних для сфери митної справи явищ – митних правопорушень. Контрабанда та порушення митних правил через обставини перехідного періоду формування ринкової економіки дотепер повністю не подолані в практиці митного регулювання. Митними органами України систематично виявляються факти незаконного ввезення товарів на митну територію держави поза пунктами пропуску на митному кордоні, під виглядом транзиту; ухилення від сплати митних податків та зборів шляхом повідомлення митним органам неправдивих відомостей стосовно вартості товару, кількості вантажу, країни походження, відправника тощо.
Порушення митних правил, організація правовими засобами боротьби з якими є предметом дослідження, – найбільш поширений вид правопорушень у галузі митної справи. Це підтверджує актуальність для побудови в Україні правової соціальної держави забезпечення здійснення комплексної боротьби із зазначеними деліктами у митній сфері. Провадження цього є необхідною умовою інтеграції України з країнами ЄС та членства у СОТ.
З набуттям чинності 1 січня 2004 року новим Митним кодексом України правова основа юрисдикційної діяльності митних органів України суттєвим чином оновилася. Це поставило перед вітчизняною юридичною наукою завдання комплексного аналізу діючого масиву законодавчих норм щодо охорони правопорядку митними органами України.
Низка теоретичних та практичних аспектів реалізації митними органами України боротьби з порушеннями митних правил досліджувалася С.О. Барановим, Л.М. Дорофеєвою, А.В. Дусик, В.Т. Комзюком, Т.О. Коломоєць, Т.В. Корнєвою, А.В. Мазуром, А.І. Педешком, Д.В. Приймаченком, С.В. Продайком та деякими іншими вченими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: АДМІНІСТРАТИВНО-ПРАВОВІ ЗАХОДИ БОРОТЬБИ З ПОРУШЕННЯМИ МИТНИХ ПРАВИЛ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок