Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТЕКСТОВИХ ДОКУМЕНТІВ В СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ

МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТЕКСТОВИХ ДОКУМЕНТІВ В СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ

Назва:
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТЕКСТОВИХ ДОКУМЕНТІВ В СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,12 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний університет радіоелектроніки
Кабак Леонід Віталійович
УДК 658.012.011.56 681.012
МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТЕКСТОВИХ ДОКУМЕНТІВ В СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ
05.13.06 – автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Академії митної служби України, Державна митна служба України.
Науковий керівник – доктор технічних наук, професор Мороз Борис Іванович, Академія митної служби України, начальник факультету організації та технології митного контролю, начальник кафедри інформаційних систем та технологій.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Авраменко Валерій Павлович, Харківський національний університет радіоелектроніки, м. Харків, професор кафедри інформаційних управляючих систем;
кандидат технічних наук, Гнатушенко Володимир Володимирович, Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ, доцент кафедри електронних засобів телекомунікацій.
Провідна установа Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “Харківський авіаційний інститут”, кафедра інформаційних управляючих систем, м. Харків.
Захист відбудеться “14”червня 2006 р. о ___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 у Харківському національному університеті радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14, тел.: (057) 702-14-51.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки за адресою: 61166, м. Харків, пр. Леніна, 14.
Автореферат розіслано “13”травня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Ф. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення й розвиток ринкових відносин в Україні приводить до неухильного збільшення кількості документів, які проходять через митну службу, що ставить проблему їх своєчасної та якісної обробки. Система документообігу, яка існує нині як частина Єдиної автоматизованої інформаційної системи митної служби України (ЄАІС), заснована на базі поштового сервера й автоматизована лише частково. Існуючі в системі управління митної служби України методи організації баз даних великих масивів документів не повною мірою задовольняють постійно зростаючі потреби. Розвиток індустрії систем електронного документообігу, що супроводжується ростом масивів оброблюваних повнотекстових документів, потребує розробки нових методів організації баз даних великих масивів текстових документів. З огляду на великий обсяг документів, які надходять, доцільно організувати процес автоматизованої класифікації.
Нині спостерігається помітне зростання інтересу до методів класифікації й змістового пошуку необхідного документа з великої кількості документів. На сервері бази даних накопичуються величезні масиви документів і на пошук необхідного документа, як правило, співробітники Державної митної служби України витрачають дуже велику кількість часу. Для вирішення цієї проблеми необхідно розробити систему автоматизованої класифікації документів, що буде враховувати особливості документообігу в митній службі й специфіку інформаційної системи, яка використовується в митних органах.
На даний момент розроблено багато методик, орієнтованих на класифікацію й пошук необхідного документу у великих масивах документів. Однак більшість подібних алгоритмів орієнтовано в основному на роботу в пошукових системах глобальних комп’ютерних мереж. У таких пошукових системах користувач задає один або кілька термінів, за якими програма видає йому сукупність документів або рубрик документів, з яких користувач потім вибирає необхідну інформацію. Інше завдання постає перед автоматизованими системами класифікації, коли необхідно за обмеженої участі користувача забезпечити прийнятну якість класифікації великого потоку документів.
Одним з можливих варіантів вирішення цієї проблеми є розробка нового методу класифікації, який істотно підвищить швидкість обробки інформації, якість класифікації, буде досить гнучким і зручним у вивченні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ КЛАСИФІКАЦІЇ ТЕКСТОВИХ ДОКУМЕНТІВ В СПЕЦІАЛІЗОВАНИХ ІНФОРМАЦІЙНО-ПОШУКОВИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок