Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДИФІКАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК ТИТАНУ

МОДИФІКАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК ТИТАНУ

Назва:
МОДИФІКАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК ТИТАНУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,54 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
СОКОЛОВ СЕРГІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 539.121.8.04
МОДИФІКАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ МАТЕРІАЛІВ
НА ОСНОВІ СПОЛУК ТИТАНУ
01.04.07 - фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Суми-2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор фізико-математичних наук, професор
Погребняк Олександр Дмитрович
Сумський державний університет,
професор кафедри прикладної фізики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Фільштинський Леонід Аншелович,
Сумський державний університет,
завідувач кафедри математичної фізики
доктор технічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Івасишин Орест Михайлович,
Інститут металофізики ім. Г.В. Курдюмова
НАН України, м. Київ, заступник директора
Провідна установа - Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
кафедра загальної та прикладної фізики,
Міністерство освіти і науки України, м. Харків
Захист відбудеться 28 вересня 2000 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 55.051.02 при Сумському державному університеті (40007 м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, корпус ЕТ, ауд.216).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Сумського державного університету.
Автореферат розісланий 23 серпня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Опанасюк А.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Модифікація поверхневих шарів титанових сплавів може здійснюватися за допомогою різних методів обробки. Найбільш ефективними є методи обробки поверхні матеріалів концентрованими потоками енергії (КПЕ), які приводять до структурно-фазових перетворень та зміни багатьох властивостей (твердості, міцності, опору корозії, зносостійкості та ін.) металів.
Серед способів іонного впливу найбільшого поширення набула іонна імплантація. За допомогою іонних пучків можна цілеспрямовано змінювати фізико-хімічні, фізико-механічні, електрофізичні та інші властивості як поверхні, так і всього об'єму металу; створювати у приповерхневих шарах такі структури, які неможливо одержати іншими методами.
Однак проникнення лише одного виду іонів дозволяє поліпшувати тільки окремі властивості металів, іноді погіршуючи інші, а невелика товщина модифікованого шару є недостатньою для роботи виробів при підвищених навантаженнях. Імплантацією іонів декількох видів можна поліпшити цілий ряд властивостей металів без погіршення інших характеристик. А комплексна обробка матеріалів іонними та електронними пучками дає можливість збільшити товщину модифікованого шару і одержати нові структури та властивості матеріалів, ніж кожна обробка окремо.
Плазмово-детонаційна обробка (ПДО) дозволяє модифікувати поверхневі шари значно більшої товщини, ніж іонна імплантація та опромінення пучком електронів. За допомогою ПДО можна змінювати швидкість нагрівання та охолодження поверхні виробу. Комплексний вплив потоком плазми, тиском ударної хвилі, електромагнітним полем та потоком іонів стимулює активне термодифузійне насичення поверхні твердих тіл елементами плазми (вуглецем, азотом, киснем) та приводить до збільшення густини дислокацій.
За впливом на матеріал ПДО схожа на комплексну (іонна імплантація та опромінення низькоенергетичним сильнострумовим електронним пучком (НСЕП)) обробку. Використання за робоче середовище повітряного, за горючу суміш - пропану, за матеріал електрода, що витрачається, - молібдену дозволяє насичувати метал N, C, та Mo, тобто цей метод можна порівняти щонайменш з імплантацією трьох типів іонів (Мо, N і С) та опроміненням НСЕП (термічні процеси).
Актуальність теми. Завдяки ряду унікальних властивостей титан і сплави на його основі широко застосовуються в різних галузях промисловості, авіакосмічній, морській техніці, медицині.
Однак низькі антифрикційні властивості та модуль пружності, чутливість до різних видів дефектів та надрізів, недостатня ерозійна стійкість і твердість, висока собівартість істотно обмежують область застосування титанових сплавів, не дозволяючи повною мірою використовувати їх позитивні властивості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МОДИФІКАЦІЯ ВЛАСТИВОСТЕЙ ПОВЕРХНІ МАТЕРІАЛІВ НА ОСНОВІ СПОЛУК ТИТАНУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок