Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ІОН-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ АТР-ГІДРОЛАЗ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЧОЛОВІКІВ ЗА УМОВ ОЛІГОЗООСПЕРМІЇ

ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ІОН-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ АТР-ГІДРОЛАЗ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЧОЛОВІКІВ ЗА УМОВ ОЛІГОЗООСПЕРМІЇ

Назва:
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ІОН-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ АТР-ГІДРОЛАЗ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЧОЛОВІКІВ ЗА УМОВ ОЛІГОЗООСПЕРМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,12 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ БІОЛОГІЇ ТВАРИН УААН
КОЧЕШКОВА НАТАЛІЯ СЕРГІЇВНА
УДК 612.016.2.015.7
ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ
ІОН-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ АТР-ГІДРОЛАЗ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЧОЛОВІКІВ
ЗА УМОВ ОЛІГОЗООСПЕРМІЇ
03.00.04 – біохімія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському національному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник — доктор біологічних наук, професор
ВОРОБЕЦЬ Зіновій Дмитрович,
Львівський національний
медичний університет
імені Данила Галицького,
завідувач кафедри медичної біології.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
СТОЙКА Ростислав Степанович,
Інститут біології клітини НАН України,
завідувач відділу регуляції
проліферації клітин і апоптозу;
доктор біологічних наук, професор
ОСТАПЧЕНКО Людмила Іванівна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри біохімії,
декан біологічного факультету.
Захист відбудеться “  ” грудня 2007 р. о 10 00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .368.01 в Інституті біології тварин УААН (79034 м. Львів, вул. Стуса, 38).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту біології тварин УААН за адресою: 79034, м. Львів, вул. Стуса, 38.
Автореферат розісланий “ 16 ” листопада 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої радиО. І. Віщур


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Питання репродуктивного здоров’я населення сьогодні є особливо актуальним, оскільки число бездітних шлюбів постійно зростає. В Україні 10–15сімей є безплідними (Статистичний щорічник України, 2004 р). Причиною цього у 40–60випадків є порушення статевої функції чоловіків, зокрема олігозооспермія — зниження вмісту сперматозоїдів в еякуляті менше 60 млн/мл (Нишлаг Э. и др., 2005).
Важливим показником функціонального стану сперматозоїдів є іонний гомеостаз. У спермальних мембранах наявні декілька АТРазних систем: Са2+,2+-, Na+,+-, “базальна” Mg2+-АТРази плазматичної мембрани (ПМ) (Wooet2000), Н+-АТРаза мітохондрій (МХ) (Halangket1985), Са2+,2+-АТРаза ендоплазматичного ретикулуму (ЕПР) (Dorvalet2002). Порушення їх функціонування призводить до пригнічення процесу Капа-цитації, акросомної реакції, зниження рухливості клітин (Schuhet2004).
Численні функції сперматозоїдів також опосередковуються оксидом азоту (NO) та його стабільними метаболітами, які виступають модуляторами їх рухливості, стійкості до змін умов середовища тощо (Wuet2004). Зміни їх концентрацій корелюють із розвитком багатьох патологічних станів, зокрема астено- та тератозооспермій (Ozbeyet2002).
Каліксарени (макроциклічні олігомери фенолів) здатні утворювати комплекси з молекулами та іонами (Doddset al., 2005), що обумовлює їх вплив на активність АТРазних систем у певних тканинах, зокрема, в міометрії матки (Векліч Т. О. та ін., 2005). Питання впливу цих сполук на АТРазні системи у сперматозоїдах є мало вивченим, а вирішення його особливо актуальним.
Згідно офіційних статистичних даних майже у 30випадків причина чоловічого безпліддя залишається не встановленою (Нишлаг Э., 2005). Тому існує необхідність створення нових чутливих методів діагностики, що дозволить проводити ефективніше лікування даних патологій.
Вивчення особливостей функціонування АТР-гідролазних систем сперматозоїдів, їх ролі в розвитку олігозооспермії дозволить поглибити знання про механізми іонного гомеостазу в сперматозоїдах, особливості розвитку патологічних станів чоловічої репродуктивної системи, створить теоретичні основи для розробки нових методів їх діагностики, лікування та профілактики.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано у рамках двох тем: “Роль іонів кальцію, калію, натрію і транспортних АТФаз у збереженні біологічної повноцінності сперматозоїдів” (шифр державної реєстрації № U024411) та “Регуляторна роль іонів кальцію у функціонуванні глутатіонової антиоксидантної системи клітин” (шифр теми: ІН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ІДЕНТИФІКАЦІЯ ТА ВЛАСТИВОСТІ ІОН-ТРАНСПОРТУВАЛЬНИХ АТР-ГІДРОЛАЗ СПЕРМАТОЗОЇДІВ ЧОЛОВІКІВ ЗА УМОВ ОЛІГОЗООСПЕРМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок