Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ВАГІТНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ

ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ВАГІТНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ

Назва:
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ВАГІТНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,43 KB
Завантажень:
131
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ
І СПОРТУ УКРАЇНИ
ГУСЄВ ТАРАС ПЕТРОВИЧ
УДК 796-055.2: 618.3-085
ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ КОМПЛЕКСНОМУ
ЛІКУВАННІ ВАГІТНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ
24.00.02 – Фізична культура, фізичне виховання різних груп населення
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук з фізичного виховання і спорту
КИЇВ - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Верич Георгій Євгенович,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, завідувач кафедри фізичної реабілітації.
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Талько Володимир Іполитович,
Київський медичний інститут Української асоціації народної медицини, завідувач кафедри анатомії людини;
кандидат педагогічних наук, доцент
Петровська Тетяна Валентинівна,
Національний університет фізичного виховання і спорту України, доцент кафедри психології та педагогіки.
Провідна організація – Харківська державна академія фізичної культури, кафедра фізичної реабілітації, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту,
м. Харків.
Захист відбудеться “21” березня 2003 р. о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.829.01 Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного університету фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкультури, 1).
Автореферат розісланий “20” лютого 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Ю. Круцевич


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність.
За даними М.М. Шехтмана (1999), О.М. Єлісєєва (1998), вагітність і пологи погіршують перебіг артеріальної гіпертензії, сприяють виникненню гіпертонічних криз, погіршенню стану хворих, розвитку таких важких ускладнень, як мозкові крововиливи, наростання серцево-судинної та ниркової недостатності.
Значне зростання кількості вагітних з артеріальною гіпертензією обумовлює надзвичайну актуальність цієї проблеми і диктує необхідність подальшого удосконалення лікувально-профілактичних і реабілітаційних заходів.
Останні десятиліття ознаменувалися успіхами в лікуванні різних рівнів артеріальної гіпертензії з використанням великого арсеналу лікарських препаратів. Однак, багато з них за даними Л.П. Кирющенкова та М.Л. Тараховського (1990) негативно впливають на організм вагітної жінки і плоду, викликаючи їх алергізацію, мають тератогенну та ембріотоксичну дію.
У зв'язку з цим великого значення набуває використання методів немедикаментозної терапії в лікуванні вагітних з артеріальною гіпертензією, у тому числі й фізичної реабілітації.
У сучасній науці цьому напрямку присвячена обмежена кількість праць, а наявні відомості досить суперечливі. Практично не розроблені науково-обгрунтовані програми комплексного використання методів фізичної реабілітації в лікуванні вагітних жінок з артеріальною гіпертензією з урахуванням термінів і ускладнень вагітності.
Вище наведене свідчить про актуальність розробки цієї проблематики, що може сприяти зниженню материнської і перинатальної захворюваності та смертності серед вагітних з артеріальною гіпертензією.
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дисертація виконана відповідно до Зведеного плану науково-дослідної роботи в сфері фізичної культури і спорту на 2001-2005 роки. За напрямком 2.2 – Фізична реабілітація. Реабілітаційна і спортивно-масова робота серед інвалідів. З теми: 2.2.2 – Змістовна корекція викладання дисципліни “Фізична реабілітація” у вищих навчальних закладах (номер державної реєстрації 0101U006318).
Мета. Зменшення частоти ускладнень вагітності та антенатальна охорона плоду у жінок з артеріальною гіпертензією шляхом наукового обґрунтування, розробки і впровадження в практику оригінальної комплексної програми використання засобів фізичної реабілітації при лікуванні вагітних з даною патологією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ПРИ КОМПЛЕКСНОМУ ЛІКУВАННІ ВАГІТНИХ З АРТЕРІАЛЬНОЮ ГІПЕРТЕНЗІЄЮ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок