Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА АКУШЕРСЬКИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК РОБІТНИЦЬ АВТОМОБІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

ПРОФІЛАКТИКА АКУШЕРСЬКИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК РОБІТНИЦЬ АВТОМОБІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА АКУШЕРСЬКИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК РОБІТНИЦЬ АВТОМОБІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,71 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ім. П. Л. ШУПИКА
Ревенько Олег Олександрович
УДК:618.2-06:618.33/.36-008.64]-073
ПРОФІЛАКТИКА АКУШЕРСЬКИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК РОБІТНИЦЬ АВТОМОБІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
14.01.01 – акушерство та гінекологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі акушерства та гінекології Запорізького державного медичного університету МОЗ України
Науковий керівник: кандидат медичних наук, доцент
Жаркіх Анатолій Васильович, Запорізький
державний медичний університет, завідувач
кафедри акушерства та гінекології
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Сенчук Анатолій Якович, Київський медичний
інститут Української асоціації народної медицини,
завідувач кафедри акушерства та гінекології
доктор медичних наук, професор
Воронін Корнелій Валентинович, Дніпропетровська
державна медична академія МОЗ України, професор
кафедри акушерства та гінекології
Провідна установа: Одеський державний медичний університет МОЗ
України, кафедра акушерства і гінекології № 1, м. Одеса
Захист дисертації відбудеться “_14__“ __березня_______ 2002 р. о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.613.02 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика МОЗ України (04112, м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України (м. Київ, вул. Дорогожицька, 9).
Автореферат розісланий “_12__” ___лютого______ 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Романенко Т.Г.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми: Стан здоров`я матері і дитини є дзеркальним відображенням соціальних, політичних, економічних процесів, що відбуваються в суспільстві. У наш час актуальною проблемою є перинатальна охорона плода, яка починається з охорони здоров'я матері і усунення впливу несприятливих факторів на її організм.
В минулі роки наша країна мала найвищий рівень зайнятості жінок у виробництві. Виробничі фактори разом із впливом зовнішнього середовища сприяють формуванню екологічно зумовлених захворювань у жінок, зокрема вагітних і тих, що годують, та їхніх немовлят. Незважаючи на спад у роботі промислових підприємств, триває промислове забруднення об'єктів навколишнього середовища, яке становить реальну небезпеку для здоров'я населення і, перед усім, дітей і вагітних жінок, які найбільш чутливі до антропогенних впливів. Кілька медичних інститутів України виконували республіканську міжвідомчу програму, спрямовану на зниження перинатальної патології, поліпшення психосоматичного розвитку дітей, народжених жінками робітницями, що мешкають у промислових регіонах України (Тараховский М.Л. с соавт., 1988; Сольський Я.П. із співавт. 1990; Тимошенко Л.В., Хіменко М.В., Ніколайчук М.П., 1992). До числа значних пошкоджувальних факторів у жінок, що мешкають у промисловій зоні належать: робота з фізичним навантаженням високого і середнього ступеня, робота із суттєвим психоемоційним навантаженням, робота зі шкідливими речовинами високих і помірних класів небезпеки, шум і загальна вібрація, температура і швидкість руху повітря робочої зони вище нормативів, двозмінна робота, нерегулярне харчування. Усе це може спричиняти виражені ускладнення у перебігу вагітності і пологів, а внаслідок цього – значну перинатальну та дитячу захворюваність і смертність (Серов В.Н., Рыжаков А.Н., Маркин С.А., 1989; Голота В.Я., Макаренко Г.Г., Шумова С.Е., 1992; Сербенко А.Г., 1994; Кравченко О.В., 1995; Артамонов В.С. із співавт. 1995; Сольский Я.П., 1999).
Раніше проводилися дослідження гінекологічної захворюваності і ускладнень вагітності у жінок робітниць автомобільної промисловості Білорусії (Дуда И.В. с соавт., 1988), які мали переважно статистичний характер. В наший країні подібні дослідження не проводилися. Тобто, до теперішнього часу не встановлений взаємозв`язок між умовами праці жінок робітниць автомобільного заводу і морфофункціональними змінами в плаценті, порушеннями її гормональної функції, кількістю ускладнень вагітності, пологів і неонатального періоду новонароджених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА АКУШЕРСЬКИХ УСКЛАДНЕНЬ У ЖІНОК РОБІТНИЦЬ АВТОМОБІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок