Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

Назва:
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,06 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ІВАНА ФРАНКА
ТУРЯНСЬКИЙ
ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 330.342:167.1
ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ
Спеціальність 08.02.03 - організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі економічної теорії Львівської комерційної академії Укоопспілки
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Башняннн Григорій Іванович,
Львівська комерційна академія,
завідувач кафедри економічної теорії
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бойко Євген Іванович,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
завідувач відділу прогнозування і моделювання
розвитку регіону;
 
кандидат економічних наук, доцент
Лещук Віктор Пилипович,
Луцький державний технічний університет,
завідувач кафедри фінансів
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки, менеджменту і маркетингу
Захист дисертації відбудеться 15 грудня 2005 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів-8, пр. Свободи, 18 (ауд.115).
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розісланий 10 листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
професор С. М. Панчишин
І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Ринкове регулювання перехідної економіки України здійснюється шляхом формування змішаної економічної системи, яка базується як на приватній, так і на суспільній (державній) формі власності, як на ринкових, так і державних методах її регулювання. Магістральним напрямком переходу до змішаної економічної системи є, по-перше, капіталізація (як розширення приватного сектору економіки), по-друге, лібералізація (як розширення економічних свобод). В результаті здійснення останніх і буде в остаточному підсумку сформована в недалекій перспективі така національна економічна система, яка в сучасній економічній літературі кваліфікується як змішана. У зв’язку з цим однією із найактуальніших як практичних, так і теоретичних економічних проблем є проблема ефективності розвитку капіталізаційних і лібералізаційних процесів в економіках перехідного типу.
Проблема ефективності розвитку процесів капіталізації і лібералізації в науковій економічній літературі почала розроблятися з самого початку становлення та розвитку економічної теорії. Однак її дослідження здійснювались в контексті становлення, розвитку так званих капіталістичних економічних систем як змішаного, так і чистого типу. Лише в останні роки у вітчизняній економічній літературі почали досить активно досліджувати процеси капіталізації і лібералізації економічних систем перехідного типу. Тим не менше таке дослідження здійснюється або на надзвичайно абстрактному рівні, або, навпаки, - лише з чисто практичних чи практично-емпіричних позицій. В даній дисертаційній роботі вперше у вітчизняній економічній літературі ставиться завдання дослідити проблеми ефективності розвитку капіталізаційних і лібералізаційних процесів, по-перше, на рівні становлення, формування та розвитку загальної теорії економічних систем, яка би ставила перед собою мету дослідити найзагальніші принципи функціонування та розвитку економічних систем будь-якого типу, в тому числі і перехідних, по-друге, на рівні теорії перехідних економічних систем, чи точніше, загальної теорії перехідних економічних систем, по-третє, на суто метрологічному рівні і в контексті формування та розвитку такої спеціальної економічної науки як загальна економічна метрологія. Нас цікавить у першу чергу процес формування та зміни таких результуючих економічних параметрів розвитку капіталізаційних і лібералізаційних процесів як, по-перше, капіталізаційна, і, по-друге, лібералізаційна економічна ефективність функціонування господарських систем, передусім систем макроекономічного порядкy.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТА КАПІТАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок