Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ЄВГЕНОМ СЛУЦЬКИМ ПРОБЛЕМ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ

РОЗРОБКА ЄВГЕНОМ СЛУЦЬКИМ ПРОБЛЕМ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ

Назва:
РОЗРОБКА ЄВГЕНОМ СЛУЦЬКИМ ПРОБЛЕМ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,14 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
КИЇВСЬКИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Талала Яніна Станіславівна
УДК 330.83
РОЗРОБКА ЄВГЕНОМ СЛУЦЬКИМ ПРОБЛЕМ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ
08.01.04 – економічна історія та історія економічної думки
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук
КИЇВ – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теоретичної та прикладної економіки Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор,
НІКОЛЕНКО Юрій Васильович,
Академія муніципального управління (м. Київ), завідувач кафедри економіки
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук, професор
БОДРОВ Володимир Григорович,
Українська Академія державного управління при Президентові України, професор кафедри економіки та фінансів
кандидат економічних наук, доцент
ТАТАРЕНКО Наталія Олексіївна
Київський національний економічний університет,
доцент кафедри політичної економії
Провідна установа: Інститут економіки НАН України, відділ історії економічної думки.
Захист відбудеться 24 червня 1999 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.001.13 Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Васильківська, 90-а, ауд. 704.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського університету імені Тараса Шевченка за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 58, кім. 10.
Автореферат розісланий “24” травня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради | Леоненко П.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Практичні проблеми, які постали перед сучасною економічною наукою, стимулюють розвиток в Україні фундаментальних та прикладних досліджень. При цьому головним, поряд зі зверненням до результатів, отриманих світовою наукою, стало повернення до національної економічної спадщини і осмислення їх пристосовно до нашої дійсності.
Як відомо, в перші десятиліття ХХ ст. вітчизняна економічна наука зробила серйозний внесок у розвиток світової наукової думки. Було отримано піонерські результати, що визначали подальший розвиток цілих напрямків. Але, нажаль, окрім відомої праці М.Д.Кондратьєва, який став фундатором економічної теорії довгих хвиль, що набула бурхливого розвитку на Заході й отримала досить широке розповсюдження за радянських часів, були фактично забуті економічні дослідження видатних мислителів початку століття (П.Б.Струве, С.Л.Франка, С.М.Булгакова), які збереглися в лічених екземплярах, а також незаслужено забуті і розробки економістів-професіоналів (Є.Є.Слуцького, В.К.Дмитрієва, М.М.Шапошнікова, В.С.Войтинського, О.Д.Білімовича та інших), що взагалі привело до неспроможності серйозного вивчення економічної теорії у вищих навчальних закладах, де викладання економічної науки (політичної економії) фактично було зведено до штудіювання “Капіталу” К.Маркса. Під дією ідеологізації науки розвиток вітчизняних наукових шкіл в економіці було практично зруйновано, а натомість наукові дослідження перетворилися в стохастичний процес підготовки звітів.
Проблема вивчення поведінки споживачів постала разом зі скасуванням пануючих в країні до недавнього часу командно-адміністративних методів, які поєднувалися з використанням системи ціноутворення, встановлення рівня і співвідношення цін різноманітних товарів, що стало причиною стійкого хронічного дефіциту. Перехід до ринкових відносин обумовив необхідність дослідження раціональної поведінки споживача, обмеженого своїми ресурсами. При різних тлумаченнях (принцип “егоїзму” у класиків політичної економії, “гедонізму” у представників маржиналізму) принцип оптимізації корисності – досягнення максимального ефекту з найменшими витратами – як принцип, що притаманний самій природі “економічної людини”, залишається у світовій економічній науці основним відправним моментом, що визначає всю господарську діяльність людства, завдяки перетворенню потреб у платоспроможний попит.
Праці українських економістів кінця ХІХ – початку ХХ ст., що вирізнялися багатоплановістю змісту, своїм соціальним та філософським контекстом, методологією, представляють цінність і для сучасних науковців, які займаються фундаментальними і прикладними дослідженнями проблем економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА ЄВГЕНОМ СЛУЦЬКИМ ПРОБЛЕМ ЕКОНОМІЧНОЇ ТЕОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок