Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка розрахунково - експериментального підходу для аналізу ТЕПЛОВИХ деформацій при точінні з використанням різних методів охолодження

Розробка розрахунково - експериментального підходу для аналізу ТЕПЛОВИХ деформацій при точінні з використанням різних методів охолодження

Назва:
Розробка розрахунково - експериментального підходу для аналізу ТЕПЛОВИХ деформацій при точінні з використанням різних методів охолодження
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,44 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна академія наук України
 
Інститут технічної теплофізики
Сукайло Віктор Олександрович
УДК 536.24:621.9
Розробка розрахунково - експериментального підходу
для аналізу ТЕПЛОВИХ деформацій при точінні з
використанням різних методів охолодження
05.14.06 – технічна теплофізика та промислова теплоенергетика
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ 2005


Дисертація є рукописом.
Робота виконана в Інституті управління якістю Магдебурзького університету імені Отто Фон Герихе (Німеччина)
Науковий керівник: Круковський Павло Григорович,
доктор технічних наук, професор,
зав. відділом Інституту технічної теплофізики
Національної академії наук України
Офіційні опоненти: Тарасєвич Микола Іванович,
доктор технічних наук, зав. відділом
Фізико-технічного інституту металів і сплавів
Національної академії наук України
Антонюк Віктор Степанович, доцент
кандидат технічних наук, доцент
Національного технічного університету
України "КПІ"
Провідна установа: Інститут проблем машинобудування
ім. А.М.Підгорного
Національної академії наук України
Провідна установа
Захист відбудеться 27.12. 2005 р. о __14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ-57, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий 24.11. 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
к.т.н. Чайка О.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Головними завданнями, що стоять перед наукою і практикою різання в умовах сучасного виробництва, є забезпечення високої якості виробів, однорідності продукції і економічності процесу обробки. Рішення кожного із цих завдань тією чи іншою мірою пов'язане з дослідженням теплофізичних процесів і шляхів керування ними при різанні.
Якість, надійність і довговічність виробів залежать у свою чергу від напруг, що залишаються в поверхневих шарах після обробки і їхньої розмірної однорідності, що безпосередньо впливає на працездатність і зношування виробів.
Слід зазначити, що розвиток сучасного машинобудування супроводжується освоєнням нових конструкційних, жароміцних і зносостійких сталей і сплавів для виробів з високими міцностними властивостями. Механічна обробка таких матеріалів супроводжується виникненням термічних напруг. Надлишкова теплота призводить до розігріву і температурним деформаціям заготовки, величини яких залежать від багатьох факторів. Перевищення припустимого рівня деформацій у свою чергу призводить до втрати точності готової деталі.
Проблема виникнення похибки розмірів деталі в процесі точіння полягає в тому, що заготовка буде збільшувати свій діаметр внаслідок підведення до неї теплоти і підвищення температури як у зоні різання, так і заготовки в цілому. При розігріві і внаслідок цього тепловому розширенні заготовки різець буде зрізати більше матеріалу, ніж передбачено технологічним процесом, і після охолодження заготовка буде мати деяку конусність (рис.1). Основним засобом зниження температурних деформацій деталі є охолодження зони різання.
У цей час для охолодження зони різання використовуються різні методи, які можна умовно розділити на дві групи:
перша група - методи загального охолодження деталі і зони різання,
друга група - методи локального охолодження зони різання.
Широко розповсюдженим методом загального охолодження є метод поливу деталі та зони різання різними емульсіями. Цей метод поряд з найкращим охолоджувальним ефектом і іншими позитивними якостями має істотний недолік, пов'язаний з негативним впливом на здоров'я операторів верстатів і екологічною шкідливістю емульсії.
Створення нових матеріалів і захисних покриттів різальних інструментів забезпечило принципову можливість застосування сухої обробки. Однак при сухій обробці у зв'язку з виникненням найбільш високих температур у зоні різання мають місце найбільші розігрів та температурні деформації заготовки в процесі обробки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Розробка розрахунково - експериментального підходу для аналізу ТЕПЛОВИХ деформацій при точінні з використанням різних методів охолодження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок