Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РЕГІОНАЛЬНА ПРЕСА У КОНФЛІКТНОМУ ПОЛІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ (за матеріалами львівських газет 1994-2004 рр.)

РЕГІОНАЛЬНА ПРЕСА У КОНФЛІКТНОМУ ПОЛІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ (за матеріалами львівських газет 1994-2004 рр.)

Назва:
РЕГІОНАЛЬНА ПРЕСА У КОНФЛІКТНОМУ ПОЛІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ (за матеріалами львівських газет 1994-2004 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,65 KB
Завантажень:
252
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Львівський національний університет
імені Івана Франка
Уліцка Ольга Василівна
УДК 070 : 352.075 : 351.95 : 316.48 (477.83 – 2) „1994 – 2004”
РЕГІОНАЛЬНА ПРЕСА У КОНФЛІКТНОМУ ПОЛІ
МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ
(за матеріалами львівських газет 1994-2004 рр.)
Спеціальність 10.01.08 – журналістика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2005


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі видавничої справи і редагування Української академії друкарства.
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, професор ЗЕЛІНСЬКА Надія Віталіївна, Українська академія друкарства, завідувач кафедри видавничої справи і редагування
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, доцент ФІНКЛЕР Юрій Едуардович, Гуманітарний університет „Запорізький інститут державного та муніципального управління”, професор кафедри журналістики, видавничої справи та редагування
кандидат філологічних наук, доцент ЯЦИМІРСЬКА Марія Григорівна, Львівський національний університет імені Івана Франка, завідувач кафедри мови засобів масової інформації
Провідна установа: Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться 25 лютого 2005 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 35.051.16 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 22 січня 2005 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук, доцент Т. Я. Лильо


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена зростанням інтересу суспільства до засобів масової інформації у період інтенсифікації соціальних і політичних процесів. У таких умовах посилюється роль ЗМІ як гаранта політичної та соціальної стабільності в суспільстві, як каналу вираження суспільного настрою і як соціального інституту, що активно бере участь у формуванні громадської думки з усіх актуальних питань.
Невід’ємною характеристикою сучасного етапу розвитку українського суспільства є лавиноподібне зростання осередків конфліктності. Нинішній день характеризується конфліктами між виконавчою та законодавчою владою, партіями і рухами, політичними лідерами, парламентськими фракціями, між владою в центрі й на місцях, владою і населенням. З перетворенням українського суспільства на відкрите й демократичне конфлікт стає нормою життя, формою вираження різноспрямованих інтересів.
Природно, що преса як складова масової комунікації, чутливо реагуючи на найменші коливання суспільного розвитку, активно „опрацьовує” конфліктогенні ситуації. Сьогодні широко досліджуються конфліктні процеси, пов’язані з діяльністю органів державної влади та місцевого самоврядування, тобто такі конфлікти, які раніше з відомих причин перебували поза увагою редакцій газет, залишалися для них недосяжними.
Присутність конфлікту на сторінках друкованих ЗМІ є не тільки неминучим, а й позитивним фактором поступу суспільства. Конфліктні процеси, віддзеркалені засобами масової інформації, стають предметом обговорення й аналізу у широкому колі громадськості. Преса таким чином виступає не лише своєрідним соціальним простором, в якому розгортаються суспільні конфлікти, а й важливим чинником формування конфліктологічного мислення. Звідси випливає важливість вивчення ролі преси у суспільстві через представлення широким читацьким колам конфліктогенних ситуацій у внутрішній організації та зовнішніх стосунках органів влади.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до наукової проблематики кафедри видавничої справи і редагування Української академії друкарства, що розроблялася упродовж часу написання дисертації. Зокрема, вона пов’язана з науково-дослідними темами „Функціонування книги в культурному просторі України” (1995–1999) та „Інформаційний маркетинг на книжковому ринку України” (2000– ), у межах яких досліджувалися такі пріоритетні напрями, як історія засобів масової інформації, стан сучасної пресової практики, перспективи української періодики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РЕГІОНАЛЬНА ПРЕСА У КОНФЛІКТНОМУ ПОЛІ МІСЦЕВИХ ОРГАНІВ ВЛАДИ (за матеріалами львівських газет 1994-2004 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок