Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ЕНЕРГЕТИЧНИХ ГОСПОДАРСТВАХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ЕНЕРГЕТИЧНИХ ГОСПОДАРСТВАХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ЕНЕРГЕТИЧНИХ ГОСПОДАРСТВАХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,38 KB
Завантажень:
192
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Швіндіна Ганна Олександрівна
УДК 504.06:621
ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ЕНЕРГЕТИЧНИХ ГОСПОДАРСТВАХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.08.01 – економіка природокористування
і охорони навколишнього середовища
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми - 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Сумському державному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Балацький Олег Федорович,
Сумський державний університет,
професор кафедри управління.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, с.н.с.
Хлобистов Євгеній Володимирович,
Рада з вивчення продуктивних сил України
НАН України, головний науковий співробітник
відділу методології сталого розвитку та
екологічної безпеки, м. Київ;
кандидат економічних наук, доцент
Карпіщенко Олексій Іванович,
Сумський державний університет,
декан факультету економіки та менеджменту.
Провідна установа - Інститут проблем ринку та економіко- екологічних досліджень НАН України,
відділ економічного регулювання природо-
користування, м. Одеса.
Захист відбудеться "12" квітня 2006 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 55.051.01 у Сумському державному університеті за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2, ауд. М-412
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського державного університету за адресою: 40007, м. Суми, вул. Римського-Корсакова, 2.
Автореферат розісланий "11" березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Сабадаш В.В.


Загальна ХАРАКТЕРИСТИКА роботи
Актуальність теми. Існуюча екологічна ситуація і тенденції її зміни багато в чому визначаються промисловим виробництвом України, яке характеризується високим рівнем споживання природних ресурсів і значним забрудненням навколишнього середовища.
Основна причина такого стану полягає у використанні застарілих технологічних процесів і устаткування, низької ефективності використовуваних механізмів екологічного контролю і управління на промисловому виробництві, що ґрунтуються переважно на жорстких адміністративних методах і примусі. Сформовані раніше структури управління не забезпечують комплексного і системного підходу, відсутня координація і цільова спрямованість у взаємовідносинах служб машинобудівних підприємств.
Проблемам управління природокористуванням і ресурсозбереженням на підприємстві присвячені роботи таких вчених, як: Акоффа Р., Балацького О.Ф., Блєх-цина І.Я, Веклич О.О., Гірусова Е.В., Гофмана К.Г., Данилишина Б.М., Кислого В.М., Конищевої Н.І., Констанзи Р., Макарова Е.А., Медоуза Д.Х., Мельника Л.Г., Мінєєва В.А., Мінца А.А., Мішеніна Є.В., Недіна І.В., Олдака П.Г, Пахомової Н.В., Праховника А.В., Реймерса Н.Ф., Ріхтера К.К., Туниці Ю.Ю., Ященко Б.В. та багатьох інших. У фундаментальних роботах вітчизняних вчених запропоновані теоретичні та науково-методичні підходи до формування системи економічних відносин в галузі природокористування, ґрунтовно досліджені питання взаємозв'язку між економічним розвитком та рівнем екологічного управління, впливу енергетичної складової на екологічні процеси в країні.
Разом з тим залишаються не вирішеними проблеми формування цілісного механізму екологічного менеджменту та впровадження системи оцінки екологічного менеджменту на сучасних підприємствах. Гармонійна інтеграція системи екологічного менеджменту у загальну систему управління стримується відсутністю системи взаємозв'язаних показників для оцінки інтегральної ефективності діяльності промислового підприємства, зокрема машинобудівного підприємства.
Практичне значення і недостатнє теоретичне дослідження перелічених проблем і обумовили актуальність теми дисертаційного дослідження.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тематика дисертаційного дослідження входить до державних, галузевих та регіональних наукових програм і тем. Дисертаційна робота виконана у відповідності до пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки (Закон України “Про основи державної політики в сфері науки і науково-технічної діяльності”, Постанова Верховної Ради України № ХІІ від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ В ЕНЕРГЕТИЧНИХ ГОСПОДАРСТВАХ МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок