Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розробка та впровадження технології виготовлення якісних виливків з переплаву відходів алюмінієвих деформуємих сплавів

Розробка та впровадження технології виготовлення якісних виливків з переплаву відходів алюмінієвих деформуємих сплавів

Назва:
Розробка та впровадження технології виготовлення якісних виливків з переплаву відходів алюмінієвих деформуємих сплавів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,76 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА МЕТАЛУРГІЙНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
ДОЦЕНКО ЮРІЙ ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК 669.716:621.74:669.054.8
Розробка та впровадження технології виготовлення
якісних виливків з переплаву відходів алюмінієвих
деформуємих сплавів
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Дніпропетровськ - 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Національній металургійній академії України Міністерства освіти і науки України, м. Дніпропетровськ.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Котешов Микола Петрович,
Національна металургійна академія України, м. Дніпропетровськ,
професор кафедри ливарного виробництва
Офіційні опоненти: член-кор. НАН України, доктор технічних наук, професор
Чернега Дмитро Федорович,
Національний технічний університет України "КПІ", м. Київ,
завідувач кафедри фізико-хімічних основ технології металів
кандидат технічних наук, доцент
Таран Борис Петрович,
Національний технічний університет "ХПІ",
м. Харків,
професор кафедри ливарного виробництва
Провідна установа: Запорізький державний технічний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра машин
та технології ливарного виробництва, м. Запоріжжя
Захист відбудеться 03.12.2002 р. о 12.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д08.084.02 в Національній металургійній академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної металургійної академії України за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, пр. Гагаріна, 4.
Автореферат розісланий 24.11.2002 р.
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради Д 08.084.02 Должанський А.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В Україні в даний момент утворення відходів і брухту кольорових металів та їх витрата практично не враховується. Раніше збір брухту й відходів алюмінію на території країни здійснювали виробничо-заготівельні управління вторинних кольорових металів (Вторкольормет). Район діяльності кожного управління Вторкольормету поділявся на заготівельні ділянки. Таким способом забезпечувалося повне охоплення джерел утворення відходів і брухту, контроль за їх обліком і концентрація ресурсів їх для використання відповідно до державного плану розподілу кольорових металів.
У країнах Західної Європи та Північної Америки вторинний алюміній є значним джерелом постачання алюмінію і його сплавів. Це пов'язано не тільки з ростом випуску первинного алюмінію та у зв'язку зі збільшенням відходів і брухту, але й тим, що сучасна техніка дозволяє виготовляти вторинні алюмінієві сплави, що не поступаються по якості сплавам того ж складу з первинного алюмінію. В Україні у зв'язку з дефіцитом кольорових металів проблема переробки алюмінію та його сплавів є найбільш актуальною. При виробництві деталей з литих алюмінієвих заготівок утворюється велика кількість стружки. Так, при механічній обробці виливків, виготовлених способом лиття у кокіль, маса стружки може досягати 50% від маси виливка, що в масштабі галузі складає сотні тисяч тон у рік. У теперішній час машинобудівним підприємствам України економічно вигідно самостійно робити переробку брухту, відходів і стружки. Це залежить від цілого ряду причин, серед яких основними є дешевина відходів, дорожнеча первинної сировини та великі транспортні витрати.
Сплави, виготовлені з вторинних металів, як правило, значно дешевші, ніж ті ж сплави, але виготовлені з чистих первинних металів. Між хімічними складами тих чи інших аналогічних сплавів є розходження лише в трохи підвищених допусках на вміст окремих домішок у вторинних сплавах. Однак при використанні для плавки сучасних плавильних агрегатів і оптимальних технологічних процесів плавки можна забезпечити виробництво з вторинних сплавів литих виробів, що не поступаються по якості виливкам, виготовленим із первинних металів. Організація на машинобудівних заводах замкнутого технологічного циклу використання металу із залученням у виробництво відходів, що утворюються на підприємствах, у тому числі стружки, дозволяє зробити продукцію, що виготовляється, дешевшою та підвищити її конкурентноздатність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Розробка та впровадження технології виготовлення якісних виливків з переплаву відходів алюмінієвих деформуємих сплавів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок