Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕЛЕКТРОННІ ПРОЦЕСИ НА ГРАНИЦІ РОЗДІЛУ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ

ЕЛЕКТРОННІ ПРОЦЕСИ НА ГРАНИЦІ РОЗДІЛУ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ

Назва:
ЕЛЕКТРОННІ ПРОЦЕСИ НА ГРАНИЦІ РОЗДІЛУ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,34 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
ЛУЦИК ПЕТРО МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 535.215; 621.383
ЕЛЕКТРОННІ ПРОЦЕСИ НА ГРАНИЦІ РОЗДІЛУ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ
01.04.15 – фізика молекулярних та рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики НАН України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Верцімаха Ярослав Іванович,
Інститут фізики НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Давиденко Микола Олександрович,
хімічний факультет Київського національного
університету імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник.
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник,
Снопок Борис Анатолійович,
Інститут фізики напівпровідників
ім. В.Є. Лашкарьова НАН України,
завідувач відділу фізико-технологічних
основ оптоелектроніки.
Захист відбудеться 28 лютого 2008 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради по захисту дисертацій Д 26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03680, Київ, проспект Науки 46.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розісланий 24 січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.О. Чумак


Загальна характеристика роботи
Актуальність досліджень фізичних явищ в тонкоплівкових гетероструктурах (ГС) на основі органічних напівпровідників пов’язана з можливістю створення ефективних органічних світлодіодів, транзисторів, сенсорів та сонячних елементів. Для розробки органічних елементів напівпровідникової техніки на основі ГС необхідне глибоке розуміння електронних процесів, що відбуваються як в об’ємі, так і на границі розділу цих напівпровідників.
На даний час досліджено властивості границі розділу, побудовано моделі та теорії гетеропереходів для основних неорганічних напівпровідників [1]. І все ж проблеми створення та вдосконалення ГС залишаються актуальними. При цьому особлива увага приділяється дослідженням ГС на основі органічних напівпровідників, фізичний базис знань для яких розвинутий недостатньо. Органічні структури мають ряд переваг у порівнянні з неорганічними елементами спеціального призначення. Так, наприклад, для органічних матеріалів простим та дешевим способом можна отримувати гнучкі тонкоплівкові структури великої площі, що робить органічні пристрої перспективними для практичного застосування. При цьому, враховуючи притаманну органічним матеріалам меншу ефективність поверхневої рекомбінації носіїв заряду (оскільки на границі розділу органічних напівпровідників відсутні розриви ковалентних зв’язків, які в неорганічних матеріалах є центрами рекомбінації), на основі органічних ГС можуть бути створені ефективні сонячні елементи.
Отже, пошук нових органічних компонент ГС та вивчення фотоелектричних процесів на границі розділу органічних ГС необхідні для створення та впровадження ефективних органічних елементів оптоелектроніки. При цьому отримання органічних ГС з широкою областю фоточутливості, малою швидкістю рекомбінації та високим запірним бар’єром на границі розділу компонент є актуальною задачею розробки органічних фотоперетворювачів сонячного світла.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Дисертаційна робота виконувалась згідно з планами відділу молекулярної фотоелектроніки Інституту фізики НАН України в рамках науково-дослідних тем: 1.4.1 B/109 “Дослідження фотоелектронних властивостей нанокластерних структур на основі органічних композитних матеріалів” – 0104U000683 (2004-2006), „Фотоелектроніка багатофункціональних молекулярних композитів” (2007-2009).
Метою роботи було дослідження електронних процесів на границі розділу фоточутливих органічних шарів та ГС, отриманих на їх основі; пошук способів підвищення фоточутливості, а також встановлення зв'язку між енергетичною структурою та параметрами органічних структур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ЕЛЕКТРОННІ ПРОЦЕСИ НА ГРАНИЦІ РОЗДІЛУ ОРГАНІЧНИХ НАПІВПРОВІДНИКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок