Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Феномен агресії У людському досвіді: соціально-філософський вимір.

Феномен агресії У людському досвіді: соціально-філософський вимір.

Назва:
Феномен агресії У людському досвіді: соціально-філософський вимір.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,77 KB
Завантажень:
80
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Чеботарьова Наталія Василівна
УДК 316.42
Феномен агресії У людському досвіді:
соціально-філософський вимір.
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія
та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Харків – 2002


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Кара-зіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – доктор філософських наук, професор Корабльова Надія Степанівна, Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра філософії
Офіційні опоненти – доктор філософських наук, професор Любивий Ярослав Валерійович, Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, провідний співробітник відділу сучасної зарубіжної філософії;

кандидат філософських наук, Требін Михайло Петрович, Харківський військовий університет, начальник кафедри філософії.
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра філософії, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться 9 січня 2003 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .702.05 при Харківському військовому університеті за адресою: 61043, м. Харків, вул. Динамівська, 6, ауд.Д 606
З дисертацією можна ознайомитися за адресою: 61043, м. Харків, пл. Свободи, 6, ауд.1001
Автореферат розісланий “4” грудня 2002 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філософських наук,
професор Мануйлов Є.М.


Загальна характеристика роботи
Дослідження агресії і пов’язаного з нею насилля – один із головних напрямів розуміння людської природи. Науковий інтерес фахівців до теоретичної розробки руйнівного та агресивного начал викликаний безпрецедентним зростанням насилля в сучасному світі. Ненависть та брутальне насилля homo sapiens лякає своєю первозданністю. Виникає думка, що саме на сучасному етапі історичного розвитку суспільства “темний бік” людської природи якимось чином вийшов з-під контролю. Цивілізованому XX століттю більше, ніж попереднім, “вдалося” сконцентрувати і гіпертрофу-вати зло у вигляді деструктивних процесів за допомогою сучасної науки і розроблених на її основі технологій. Науково-технічний прогрес забезпечив людство засобами ве-дення сучасних війн, руйнівний потенціал яких перевищує найфантастичніші уявлення. Агресивний імпульс проявляється у формі війн, революцій, тоталітарних режи-мів, расових безчинств, концтаборів, поліцейського свавілля, тероризму, зло-чинності, що швидко зростає, але найстрашніше ховається в глибинах людсь-кої природи.
З огляду на це неможливо не визнати, що агресія та деструкція відносяться до найбільш серйозних проблем сучасного людства. Цим і визначається необхідність обґрунтувати й звести воєдино наукові концепції та гіпотези, щодо людської деструктивності як феномена людини і культури, розробити конструктивні підходи до її розв’язання.
Актуальність теми дослідження зумовлена такими чинниками:
По-перше, необхідністю дослідити феномен агресії в умовах українського суспільства, яке шукає шляхи свого розвитку, ціннісні ідеали, нові соціальні моделі.
По-друге, можливістю побудови наукової концепції, яка синтезує проблему людської агресії в соціумі, допомагає знайти шляхи зниження деструктивності та регулювання проявів агресії у суспільстві з метою їх блокування.
По-третє, багатогранністю феномену агресії, пов’язаного із агресив-ними проявами індивіду на мікро- та макрорівні соціуму, які впливають на формування різних сторін суспільної і індивідуальної свідомості, соціальну напругу і зростання конфліктів на всіх рівнях соціуму, що вимагає особливої уваги до цієї проблеми.
По-четверте, науково обґрунтовані рекомендації дослідження мають сприяти формуванню екологічної свідомості, це – запорука переведення суспільства у безпечний стан відповідно до сучасних умов розв’язання означеної проблеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Феномен агресії У людському досвіді: соціально-філософський вимір.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок