Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЯ БОРОШНЯНИХ ФОРМОВАНИХ ВИРОБІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ЙОДВМІЩУЮЧИМИ ДОБАВКАМИ

ТЕХНОЛОГІЯ БОРОШНЯНИХ ФОРМОВАНИХ ВИРОБІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ЙОДВМІЩУЮЧИМИ ДОБАВКАМИ

Назва:
ТЕХНОЛОГІЯ БОРОШНЯНИХ ФОРМОВАНИХ ВИРОБІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ЙОДВМІЩУЮЧИМИ ДОБАВКАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,42 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
КОЛІСНИЧЕНКО ТЕТЯНА ОЛЕКСАНДРІВНА
УДК 664.691.002.2:664.8.022
ТЕХНОЛОГІЯ БОРОШНЯНИХ ФОРМОВАНИХ
ВИРОБІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
З ЙОДВМІЩУЮЧИМИ ДОБАВКАМИ
Спеціальність 05.18.16 – технологія продуктів харчування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Дейниченко Григорій Вікторович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач кафедри устаткування підприємств харчування.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор,
Пивоваров Павло Петрович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, професор кафедри технології харчування.
кандидат технічних наук, доцент
Григоренко Олег Михайлович,
Київський національний торговельно-економічний університет, докторант кафедри технології та організації ресторанного господарства.
Провідна установа: Донецький державний університет економіки і
торгівлі ім. М. Туган-Барановського Міністерства освіти і науки України, кафедра технології харчування.
Захист відбудеться " 30 " вересня 2005 р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: вул. Клочківська, 333, 61051, м. Харків.
Автореферат розісланий "22" серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дубініна А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом перед людством гостро стоїть проблема якості споживаємої їжі. Якісний склад продуктів харчування на початку третього тисячоліття в значному ступені пов’язаний з різким погіршенням екологічної ситуації в усьому світі, яке обумовлене інтенсивними викидами у навколишнє середовище продуктів техногенної діяльності людини. В Україні екологічний стан поглиблюється аварією на ЧАЕС, наслідки якої на сьогодні розповсюдилися практично на всю територію країни.
Рішенням проблеми усунення або нівелювання негативного впливу шкідливих харчових чинників на стан здоров’я людини в теперішній час є введення до раціонів харчових компонентів, здатних обмежити організм від їх впливу. Але треба зауважити, що більшість традиційних харчових продуктів не може забезпечити необхідний профілактичний ефект.
Сьогодні науковці в усьому світі працюють над створенням харчових продуктів функціонального призначення, при цьому особливий інтерес приділяється продуктам швидкого приготування та тривалого зберігання, до яких належать формовані вироби типу круп. Технології, що спираються на формування харчових мас, дозволяють вводити до складу продуктів різноманітні біологічно активні добавки (БАД) і таким чином коректувати склад та харчову цінність продуктів відповідно до їх цільового призначення.
В широкому спектрі БАД перспективними уявляються добавки, які отримують з продуктів моря, в першу чергу бурих морських водоростей – ламінарії, цистозіри та інших. Ці добавки дозволяють з одного боку нормалізувати надходження до організму стабільного йоду, а з іншого – сприяють елімінації з організму радіонуклідів цезію та стронцію.
У зв’язку із викладеним вище дослідження, спрямовані на розробку нових видів борошняних формованих виробів (БФВ) функціонального призначення з використанням йодвміщуючих добавок з бурих морських водоростей, є актуальними.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась відповідно до основних напрямків наукових досліджень Харківського державного університету харчування та торгівлі за темою № 10-2000-2001Д "Розробка технологій борошняних формованих виробів радіопротекторної дії" (№ держреєстрації 0100 ? 005608).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЯ БОРОШНЯНИХ ФОРМОВАНИХ ВИРОБІВ ФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ З ЙОДВМІЩУЮЧИМИ ДОБАВКАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок