Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що утилізують лактозу, для отримання етилового спирту.

Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що утилізують лактозу, для отримання етилового спирту.

Назва:
Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що утилізують лактозу, для отримання етилового спирту.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,37 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Національна академія наук України
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН
України
На правах рукопису
Кіштаарі Махмуд
УДК 663.12:663.031:637.127.2
Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що
утилізують лактозу, для отримання етилового спирту.
03.00.07 - мікробіологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана у відділі промислових мікроорганізмів інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К. Заболотного НАН України та на кафедрі мікробіології і загальної імунології Національного університету ім. Тараса Шевченка
Науковий керівник - д.б.н., професор, чл.-кор. НАН України
Валентин Степанович Підгорський
Інститут мікробіолігії та вірусології ім. Д.К.Заболотного
НАН України, завідувач відділом фізіології промислових
мікроорганізмів
Офіційні опоненти - д.б.н., професор, чл.-кор. НАН України
Юрій Романович Малащенко
Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного
НАН України, завідувач відділом біології
газоокислювальних мікроорганізмів;
кандидат технічних наук
Вадим Михайлович Поводзинський
Український державний університет харчових технологій,
доцент кафедри біотехнології мікробного синтезу
Провідна установа - Інститут ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України, м.Київ
Захист відбудеться «30» березня 199р. о 10-й годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.233.01 Інституту мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України
(252143, Київ-143, вул.Заболотного, 154. Інститут мікробіології і вірусології ім.Д,К,Заболотного НАН України, зал засідань)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту мікробіології і вірусології ім.Д.К. НАН України
Автореферат розісланий: « 28 » лютого 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат біологічних наук Л.М.Пуріш
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Раціональне використання сировинних ресурсів є основою підвищення ефективності суспільного виробництва. Воно досяга-єть-ся шляхом розробки та запровадження безвідходних і маловідходних технологій.
Переробка молока під час виробництва різноманітних молочно-білко-вих концентратів (сир, твердий сир, казеїн) пов’язана із отриманням сиро-ват-ки як побічного продукту виробництва.
За даними Міжнародної молочної федерації у теперішній час до 50% молочної сироватки не використовується. В Україні переважна більшість мо-лочної сироватки зливається у водойми, викликаючи забруднення довкілля. Саме тому способи промислової утилізації сироватки є предметом вивчення багатьох дослідників.
Відомі різноманітні способи використання молочної сироватки: висушування, отримання лактози, виготовленя напоїв тощо. Останнім часом все більшого поширення у її промисловій переробці набувають біотех-но-логічні способи.
Зараз молочна сироватка використовується для отримання спирту, органічних кислот, ферментів, вітамінів, органічних розчинників, ліпідів, антибіотиків, мікробного білка.
Як продуценти в біотехнологічних процесах для отримання харчових та кормових продуктів на основі молочної сироватки можуть бути викорис-та-ні представники різних таксономічних груп бактерій, дріжджів, мікрос-ко-піч-них грибів, що мають властивість засвоювати лактозу як джерело вуглецю та енергії.
Одним із перспективних напрямків промислової переробки молочної сироватки є отримання на її основі етилового спирту. Виробництво етанолу на основі нативної сироватки пов’язане зі значними енергетичними витра-та-ми на стадії виділення через його низький вміст у бражці. Отримання спирту із концентрованої сироватки пов’язане зі значними витратами на стадії її випарювання та очищення.
Найдоцільнішим є процес переробки молочної сироватки при вико-рис--танні її як розчинника висококонцентрованих джерел вуглеводів, наприклад меляси. Цим досягається економія води, використовуваної для розведення сировини, що містить вуглеводи, збагачення бродильної суміші ростовими факторами і часткове заміщення традиційних видів сировини у виробництві спирту за рахунок лактози, що міститься у сироватці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що утилізують лактозу, для отримання етилового спирту.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок