Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ

РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ

Назва:
РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,51 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ АГРАРНИЙ
УНІВЕРСИТЕТ
МЕЛЬНИК Леся Леонідівна
УДК 631.115.1 (477.63)
РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Дніпропетровськ – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровському державному аграрному університеті Міністерства
аграрної політики України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор
Макаренко Петро Миколайович,
Дніпропетровський державний аграрний
університет, завідувач кафедри аграрного бізнесу.
Офіційні опоненти – доктор економічних наук, професор, член-кореспондент УААН
Малік Микола Йосипович,
завідувач відділу підприємництва, Інститут аграрної
економіки УААН (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент
Олійник Віктор Якович,
Дніпропетровський державний фінансово-економічний
інститут, завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа – Національний аграрний університет Кабінету Міністрів України, кафедра
аграрного сервісу, м. Київ
Захист відбудеться “2” липня 2002 року о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.804.01 Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25, ауд. 342.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського державного аграрного університету за адресою: 49600, м. Дніпропетровськ, вул. Ворошилова, 25.
Автореферат розісланий 30 травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Р.М. Миронова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Головним напрямом сучасної аграрної реформи в Україні є створення конкурентоздатних високопродуктивних господарств ринкового типу, що здійснюється на основі реформування майнових і земельних відносин власності. Це сприяло становленню і розвитку різних за організаційно-правовим статусом господарств, серед яких важливе місце займають: селянські (фермерські) і господарства населення. За обсягом виробництва продукції на сьогодні переважають останні. Подальший розвиток приватного сектора в аграрному виробництві та підвищення ефективності його функціонування залежить від багатьох соціально-економічних умов. Однією з них є вибір найкращих варіантів організаційно-правових форм господарств та забезпечення оптимальних рівнів концентрації виробництва.
Питання становлення сектору приватного господарювання в процесі ринкової трансформації аграрної сфери знайшли належне відображення у наукових працях багатьох вітчизняних вчених-економістів: П.І. Гайдуцького, І.І. Лукінова, П.М. Макаренка, А.В. Македонського, М.Й. Маліка, В.Я. Месель-Веселяка, В.М. Нелепа, О.М. Онищенка, П.Т. Саблука, В. В Юрчишина та багатьох інших.
Разом з тим, окремі аспекти цієї багатопланової проблеми залишаються дискусійними і потребують подальшого дослідження. Вітчизняна наука поки що недостатньо опрацювала такі питання як визначення напрямів подальшого розвитку дрібнобізнесових приватних господарств, їх місце і структуру в перспективній моделі аграрної економіки.
З огляду на це, виникає потреба у вивченні особливостей і чинників формування і функціонування дрібнотоварних аграрних господарств у багатосекторній системі АПК. Зокрема, особливої уваги заслуговують дослідження їх економічної сутності, обґрунтування основних напрямів переходу від споживчого характеру діяльності до товарного.
Важливість наукового дослідження і вирішення цих проблем обумовили вибір теми дисертаційної роботи. Процес розширення і розвитку сектора приватних господарств, кількісні, якісні і структурні зміни у ньому свідчать про актуальність цієї теми.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Проведені дослідження здійснювались у межах держбюджетної наукової тематики економічного факультету Дніпропетровського державного аграрного університету, скоординованої з тематикою робіт Інституту аграрної економіки УААН на 1996-2000 роки “Наукові основи аграрної політики трансформування економічних відносин агропромислового виробництва в ринкових умовах” (номер державної реєстрації 0196V16303).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПРИВАТНИХ ГОСПОДАРСТВ В АГРАРНІЙ СФЕРІ ЕКОНОМІКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок