Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЛЕЙКОТРИЄНИ КРОВІ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ, НА ФОНІ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ

ЛЕЙКОТРИЄНИ КРОВІ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ, НА ФОНІ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ

Назва:
ЛЕЙКОТРИЄНИ КРОВІ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ, НА ФОНІ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,46 KB
Завантажень:
318
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ
ВОДОЛАЖСЬКИЙ МАКСИМ ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 616.248:547.295.96:546.172.6]-092
ЛЕЙКОТРИЄНИ КРОВІ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ,
НА ФОНІ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ
14.01.10
- педіатрія
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків — 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано в Харківському державному медичному університеті МОЗ України
Науковий керівник – доктор медичних наук, професор
Одинець Юрій Васильович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри факультетської педіатрії
Офіційні опоненти – доктор медичних наук, професор
Фьоклін Валерій Олексійович,
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
завідувач кафедри дитячих хвороб
доктор медичних наук, професор
Юліш Євген Ісаакович,
Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України,
завідувач кафедри пропедевтики дитячих хвороб
Провідна установа – Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України
Захист відбудеться “14”__грудня_____ 2005 р. о _12__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.609.02 при Харківській медичній академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківської медичної академії післядипломної освіти МОЗ України (61176, м. Харків, вул. Корчагінців, 58)
Автореферат розісланий “__9__” __листопада__ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент В.М. Савво


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність тими. Бронхіальна астма (БА) є одним з найпоширеніших алергійних захворювань у дітей (Ю.И.Фещенко, 2000). Згідно даним міжнародних досліджень астми й алергії в дітей у різних країнах БА хворіють від 10 до 30 % населення, причому більшою мірою це країни з розвиненим економічним потенціалом (А.З.Акопян, 1999). Слід зазначити, що за останнім часом зросло число випадків важкого плину БА, що привело до підвищення інвалідизації дитячого населення (А.Г.Чучалин, 2000).
У розвитку запалення слизової оболонки бронхів у хворих бронхіальною астмою беруть участь резидентні клітини легенів: тучні клітини, макрофаги, лімфоцити, епітеліальні клітини й через IgE-опосередкований або інші механізми вони незалежно один від одного або в кооперації беруть участь у запаленні дихальних шляхів (И.И.Балаболкин, 1995; J.Black, 2002). Одними з найбільш значимих медіаторів, які виробляються із задіяних у процесі запалення клітин (в основному, тучних клітин), є лейкотриєни (ЛТ) – продукти 5-ліпоксигеназного шляху метаболізму арахідонової кислоти (Г.О.Каминская, 1993). Вони приводять до бронхоспазму, розвитку набряку, залученню еозинофілів, підвищенню секреції слизу й порушенню її транспорту (B.Samuelsson et al., 1987; R.A.Lewis et al., 1990; P.M.O'Byrne, 1997). Оксид азоту (NO), що є одним з найважливіших медіаторів в організмі людини, привертає особливу увагу при розгляді питань механізмів розвитку, прогнозування плину, діагностики й лікування БА. Синтезуючись практично у всіх клітинах органів дихання, NO бере участь у регуляції легеневого кровообігу, легеневої вентиляції й газообміну, а збільшення цього синтезу при запальних процесах у багато разів збільшує алергійне запалення, бронхіальну обструкцію, що дозволяє охарактеризувати NO як цитотоксичну молекулу. Варто вказати, що стан медіаторів запалення при БА в дітей давно привертало увагу дослідників. Цій проблемі присвячено багато робіт, у результаті яких були запропоновані оригінальні концепції, що розкривають роль медіаторів запалення в розвитку патологічних змін у тканинах бронхолегеневої системи й організму в цілому, які й обумовлюють симптомокомплекс, що характеризує ступінь важкості БА. Проте, на сьогоднішній день відсутня повна кількісна оцінка рівня ЛТ й NO у взаємозв'язку з порушеннями імунної системи й функції зовнішнього подиху в періоді загострення й у динаміці плину БА в дітей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ЛЕЙКОТРИЄНИ КРОВІ ДІТЕЙ, ХВОРИХ НА БРОНХІАЛЬНУ АСТМУ, НА ФОНІ СУЧАСНОЇ ТЕРАПІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок