Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВІДНОШЕННЯ “ЛЮДИНА І СВІТ” У ТВОРЧОСТІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ)

ВІДНОШЕННЯ “ЛЮДИНА І СВІТ” У ТВОРЧОСТІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ)

Назва:
ВІДНОШЕННЯ “ЛЮДИНА І СВІТ” У ТВОРЧОСТІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,84 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ВИЩОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Кулєшов Олександр Вадимович

УДК 1: 316.32
ВІДНОШЕННЯ “ЛЮДИНА І СВІТ” У ТВОРЧОСТІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ)
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському державному технологічному університеті (кафедра філософії).
Науковий керівник: доктор філософських наук, професор
Шпак ВолодимирТимофійович, Черкаський
державний технологічний університет,
завідувач кафедрою філософії
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Бичко Ада Корнїївна, Київський інститут
театрального мистецтва ім. І Карпенка-Карого,
завідувачка кафедри суспільних наук
 
кандидат філософських наук, доцент
Діденко Віталій Федорович,
Київський національний університет, ім. Тараса Шевченка,
кафедра філософії гуманітарних наук
Провідна установа: Центр гуманітарної освіти НАН України
Захист відбудеться 25 квітня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 в Інституті вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул.Бастіонна, 9, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту вищої освіти АПН України за адресою: 01014, м.Київ, вул.Бастіонна, 9.
Автореферат розісланий 25 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Козлакова Г.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що вже півтора сторіччя творчість Т.Г.Шевченка залишається одним із провідних культуротворчих чинників духовного життя України. Звернення до Шевченка завжди актуальні для українського суспільства, вони є засобом національної самоідентифікації. Значно підвищується ця актуальність зараз, в період глибокої соціальної трансформації, що відбувається в Україні. Саме духовний потенціал культури забезпечує єдність суспільства, а отже є передумовою ефективного розв'язання соціально-економічних проблем. Сучасна ситуація у світі позначається посиленням процесу глобалізації у всіх сферах соціального буття, включаючи духовну сферу. Необхідністю є таке переосмислення образу української культури і суспільства, яке б дозволяло не втратити його ідентичності і одночасно увійти до світового діалогу культур як прийнятний і зрозумілий для інших партнер.
У розв'язанні цих завдань виявляють особливу актуальність ті дослідження творчості і світогляду Т.Г.Шевченка, які здійснювались протягом ХХ сторіччя представниками західної української діаспори. По-перше, Шевченко є однією з найважливіших складових української культурної традиції. Діаспорне шевченкознавство завжди було найчутливішим до національно-традиційного аспекту світогляду і творчості поета. По-друге, треба відзначити універсалізм творчості Т.Г.Шевченка, домінування загальнолюдських цінностей та ідей у національній формі. Дослідження у західній діаспорі, зважаючи на її культурне оточення, демонструють можливість розгляду творчості і світогляду поета у контексті проблем, які розв'язував світовий гуманітарно-філософський дисурс ХХ ст.
Прискіпливого і всебічного вивчення потребує розкриття філософського змісту творів Т.Г.Шевченка, яке здійснювалось представниками української діаспори. Особливою актуальністю позначається звернення до філософсько-світоглядних категорій, які синтезують різноманітні елементи творчості поета. Це стосується, насамперед, відношення між категоріями світу і людини, які відіграють провідну роль у шевченківському світогляді.
Стан дослідженості цієї теми в українській філософії не може вважатися задовільним. Щоправда, немає підстав говорити, що в радянськiй науцi не придiлялось уваги захiдним прочитанням Шевченка. В дисертації враховано полеміку з поглядами діаспорних шевченкознавців, яка велась на сторінках робіт О.Білецького, Ю.Івакіна, Є.Кирилюка, І.Романченка, Є.Шабліовського, В.Шпака, В.Шубравського. Безпосереднє відношення до теми дисертації мають огляди концепцій окремих авторів та праць, що торкаються світоглядного змісту творчості Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВІДНОШЕННЯ “ЛЮДИНА І СВІТ” У ТВОРЧОСТІ Т.Г.ШЕВЧЕНКА (НА МАТЕРІАЛАХ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ДІАСПОРИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок