Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАПЕРОВІ ГРОШОВІ ЗНАКИ ТА БОНИ ВОЛИНІ 1914-1921 рр. ЯК ІСТОРИКО – ЕКОНОМІЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ОБ’ЄКТ БОНІСТИКИ

ПАПЕРОВІ ГРОШОВІ ЗНАКИ ТА БОНИ ВОЛИНІ 1914-1921 рр. ЯК ІСТОРИКО – ЕКОНОМІЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ОБ’ЄКТ БОНІСТИКИ

Назва:
ПАПЕРОВІ ГРОШОВІ ЗНАКИ ТА БОНИ ВОЛИНІ 1914-1921 рр. ЯК ІСТОРИКО – ЕКОНОМІЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ОБ’ЄКТ БОНІСТИКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,52 KB
Завантажень:
427
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
САПОЖНИК ГРИГОРІЙ ВІКТОРОВИЧ
УДК 930:737.3(477.83/86) “19”
ПАПЕРОВІ ГРОШОВІ ЗНАКИ ТА БОНИ ВОЛИНІ 1914-1921 рр. ЯК ІСТОРИКО – ЕКОНОМІЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ОБ’ЄКТ БОНІСТИКИ
07.00.06 - історіографія, джерелознавство та спеціальні
історичні дисципліни
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів-2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в науково-дослідному Центрі історії грошей Тернопільської академії народного господарства Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат історичних наук
Клименко Олег Олександрович,
Управління Служби Безпеки України
в Тернопільській області,
співробітник
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Котляр Микола Федорович,
Інститут історії України НАН України, головний науковий співробітник
відділу історії України середніх віків
кандидат історичних наук, доцент
Шуст Роман Мар’янович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка, завідувач кафедри давньої історії України
та архівознавства
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка, кафедра
архівознавства та спеціальних галузей
історичної науки, м. Київ
Захист відбудеться “21” квітня 2004 р. о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.35.051.12 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м. Львів, вул. Університетська, 1, ауд. 337.
З дисертацією можна ознайомитися у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (79605 м.Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розісланий “19” березня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сухий О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Історія грошей і грошового обігу належить до проблем, котрі традиційно мало досліджувались у вітчизняній історіографії, незважаючи на те, що її розробка дає змогу ввести нові характеристики у вивчення соціально-економічної історії України. Нині набагато більшу роль в історичному дослідженні повинні відігравати напрацювання у галузі боністики – спеціальної історичної дисципліни, що займається вивченням паперових грошових знаків і їх замінників – важливих державних документів, історичних джерел та культурних пам’яток минулого.
Крім суто наукового інтересу, актуальність піднятої у дисертації проблеми зумовлена також практичними потребами сьогодення, коли завдання стабілізації економічного життя України, її фінансово-банківської системи, національної валюти постає як одне з ключових у подальшому розвитку держави. Аналіз і узагальнення низки моментів соціально-економічної історії України в цілому та окремих її регіонів (у даному випадку Волині) в період Першої світової війни, лютневих і жовтневих подій 1917 р., визвольних змагань та господарської розрухи 1914 – 1921 рр. повинні бути використані при розробці концепції економічної політики на сучасному етапі та на перспективу.
Актуальність теми зумовлюється ступенем її наукового дослідження. Якщо деякі питання емісії місцевих і приватних бон на Волині в зазначений період і піднімалися науковцями, то проблеми, пов'язані з грошовим обігом цілого регіону в контексті розвитку його економіки у кризовий період, за винятком кількох епізодичних матеріалів не знайшли ще належного висвітлення.
Отже, актуальність теми визначається необхідністю розв'язати дану важливу наукову проблему, що має загальнотеоретичне і практичне значення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота була виконана у науково-дослідному Центрі історії грошей Тернопільської академії народного господарства відповідно до планів наукових робіт навчального закладу. Вона є складовою частиною навчальних програм ТАНГ та історичного факультету Тернопільського педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.
Об’єктом дослідження є паперові гроші та бони Волині, а також пов’язана з їх випуском і функціонуванням документація: накази, декрети, постанови державних та місцевих органів влади першої чверті ХХ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПАПЕРОВІ ГРОШОВІ ЗНАКИ ТА БОНИ ВОЛИНІ 1914-1921 рр. ЯК ІСТОРИКО – ЕКОНОМІЧНЕ ДЖЕРЕЛО І ОБ’ЄКТ БОНІСТИКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок