Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1861-1917 рр.)

РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1861-1917 рр.)

Назва:
РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1861-1917 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
Драч Оксана Олександрівна
УДК 373.32 (477)
РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1861-1917 рр.)
 
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі історичних дисциплін Харківського державного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
ОЛІЙНИК МИКОЛА МИКОЛАЙОВИЧ,
Харківський державний педагогічний університет ім. Г.С. Сковороди, професор кафедри історичних дисциплін
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
ГРЕЧЕНКО ВОЛОДИМИР АНАТОЛІЙОВИЧ
Національний університет внутрішніх справ,
начальник кафедри історії державності України
кандидат історичних наук,
КОЛІСНИК КОСТЯНТИН ЕДУАРДОВИЧ
Українська державна академія залізничного транспорту,
доцент кафедри історії та українознавства
Провідна установа – Донецький національний університет, кафедра історії України, Міністерство освіти і науки України, м. Донецьк
Захист відбудеться “24” травня 2002 року о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія ІV-65).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий “ 5 ” квітня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Визначальною подією ХХ ст. в історії українського народу було створення власної незалежної держави. Перед молодою державою постали завдання оновлення й демократизації всіх сфер суспільного життя, розбудови суспільства на засадах злагоди і соціальної солідарності. Носієм цих перетворень, безумовно, виступає молодь – найактивніша частина будь-якого суспільства. Саме тому на формування високосвідомого громадянина нової держави і спрямовано весь комплекс реформ вітчизняної системи освіти, починаючи з її найголовнішої ланки – початкової школи. Певні проблеми, які виникають на цьому шляху, потребують ретельного аналізу (в тому числі із залученням історичного досвіду) та оновлення концептуальних підходів. Формувати нову систему освіти в Україні неможливо без урахування багатовікової історії, традицій, звичаїв національної школи, аналізу її основних надбань. Без глибокого вивчення минулого важко визначити основні принципи та головні пріоритети освітянської політики в період розбудови незалежної демократичної української держави.
Особливої уваги потребує вивчення досвіду створення шкільної системи у 1861-1917 рр. Це період глибоких соціально-економічних зрушень, пристосування до нових товарно-ринкових умов господарювання, оновлення суспільного життя. Саме в цей час створено основні типи початкової школи, які формувались і поширювались у весь пореформений період. Громадськість змогла реалізувати свій вплив на шкільну справу через навчальні заклади органів місцевого самоврядування. Багато було зроблено у напрямку вдосконалення наявних і створення нових шкіл, впровадження нових методик навчання та гуманізації навчально-виховного процесу. Вперше було поставлено питання про місце і роль вчителя у суспільстві, про належну оцінку його праці. Підсумком активної діяльності громадських і державних закладів у шкільній справі стала розробка питання загальності та доступності початкової освіти для всього населення.
Актуальність проблеми зумовлена однотипністю періоду, який виноситься на розгляд, його спорідненістю із сучасним перебігом подій. Українська держава вже протягом десяти років упевнено впроваджує ринкові реформи, що мають на меті сприяти створенню плюралістичного суспільства, поліпшенню добробуту та соціальної захищеності всіх верств населення, якісному оновленню всіх ланок господарського механізму і соціальної інфраструктури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ (1861-1917 рр.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок