Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ

Загрузка...

ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ / сторінка 2

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Розробка методів діагностики первинного вогнища інфекції "лихоманки нез'ясованого генезу", виявлення її збудника має важливе значення для клінічної практики і економіки охорони здоров'я тому, що дозволяє цілеспрямовано поліпшити діагностику і лікування подібних хворих, скоротити час їхнього перебування в стаціонарі, зменшити кількість антибіотиків, що застосовуються, своєчасно визначити ризик і розвиток можливих ускладнень, а усе це разом має велике соціальне і економічне значення, оскільки веде до зниження летальності та інвалідизації цих хворих, а також до скорочення термінів непрацездатності, а загалом - суттєвого скорочення витрат на лікування подібних хворих. Важливою проблемою залишається питання лікування сепсису і, зокрема, питання контамінації, інфікування вмісту жовчовивідних шляхів, що часто не проявляється клінічно вираженою картиною, а лише лихоманкою.
Тривале нецілеспрямоване застосування антибіотиків веде до розвитку антибіотикорезистентної мікрофлори, що створює передумови для подальшого розвитку і розповсюдження інфекції і так званої "лихоманки нез'ясованого генезу".
Нами виявлено, що серед 1118 хворих на так звану "лихоманку нез'ясованого генезу", що поступили до Українського центру інтенсивної терапії сепсису, у 244 (21,8%) пацієнтів було виявлено чітко документоване при госпіталізації вогнище гнійно-запального процесу, що і було причиною сепсису. У 262 (23,4%) хворих в подальшому були виявлені холангіт і ангіохоліт, ускладнені в більшості сепсисом, клінічна картина якого обмежувалася лихоманкою. Саме ця група хворих стала основним об'єктом спостережень і досліджень нашої роботи.
З'вязок роботи з науковими програмами , планами, темами. Дисертаційна робота є фрагментом тематичної проблеми “Гнійно-запальні захворювання і обгрунтування комплексних методів їх лікування” РН № 019811009048
Мета та задачі дослідження. Розробка методів диференційної діагностики хворих на так звані "лихоманки нез'ясованого генезу", виявлення серед них хворих на ангіохоліт та холангіт, ускладнені сепсисом, і розробка диференційованих цілеспрямованих методів лікування цих хворих. Виходячи із мети, безпосередніми завданнями (задачами) роботи були:
1. Систематизація клінічних ознак ангіохоліту і холангіту, які ускладнились сепсисом, і розробка методів диференційної діагностики вищевказаної патології серед хворих на лихоманки нез'ясованого генезу і, зокрема, на ангіохоліт і холангіт, ускладнені сепсисом.
2. Вивчення спектру мікрофлори, яка зумовлювала запальний процес в жовчних шляхах, за допомогою дуоденальних зондувань, бактеріоскопії мазків різних порцій жовчі, бактеріологічних досліджень мікрофлори, що висівалась із жовчі хворих, її чутливості до антибіотиків.
3. Розробка методів цілеспрямованої антибіотикотерапії септичних ангіохолітів і холангітів з урахуванням чутливості мікрофлори до антибіотиків, фармакодинаміки і фармакокінетики обраних антибіотиків, шляхів і способів їх введення в організм хворих.
4. Об'єктивна оцінка методів диференційованої терапії.
5. Вивчення особливостей імунної реактивності у хворих з ангіохолітами та холангітами, а також аналіз їх змін після санації біліарної системи.
О'бєкт дослідження - 1118 хворих на "лихоманку нез'ясованого генезу"
Предмет дослідження - виявлення серед хворих на "лихоманки нез'ясованого генезу" пацієнтів з гнійно-запальними процесами в жовчних ходах за допомогою дослідження жовчі і жовчовивідних шляхів у цих хворих.
Методи дослідження - комплекс клінічних, інструментальних, біохімічних, імунологічних і бактеріологічних методів, спрямованих на виявлення вогнища інфекції в біліарній системі у хворих на "лихоманки нез'ясованого генезу", підбір адекватної етіотропної і патогенетично обумовленої ефективної терапії септичних ангіохолітів і холангітів.
Наукова новизна одержаних результатів роботи полягає в тому, що вперше було доведено, що значна кількість (23,4%) лихоманок нез'ясованого генезу зумовлюється вогнищем інфекції, локалізованим в жовчовивідних шляхах;—
вперше запропоновано, враховуючи фізіологічні особливості жовчоутворення і жовчовиділення і порушення цих процесів, застосувати осмометрію жовчі при дуоденальному зондуванні для діагностики ангіохоліту і холангіту;—
розроблені методи цілеспрямованої антибактеріальної та інтенсивної терапії хворих на ангіохоліт і холангіт, ускладнені сепсисом.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок