Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ

Загрузка...

ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ / сторінка 6

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Ройта (1991 ). Результати досліджень оброблені згідно правил медичної статистики за рекомендаціями – О.П. Мінцера (1999).
Результати досліджень та їх обговорення. В усіх 262 хворих попередня антибактеріальна терапія виявилась неефективною. Це могло бути внаслідок призначення антибактеріальних препаратів a priori, без попереднього бактеріологічного дослідження та вивченням чутливості висіяної мікрофлори до антибіотиків. Причиною безрезультативності лікування могли бути і недостатні дози антибіотиків – без урахування МПД – мінімальної пригноблюючої дози обраного препарату, навіть коли препарат – хай і випадково - був обраний вірно. Варто, однак, нагадати і основне – у 193 з 262 обстежених хворих (тобто у переважної більшості – у 73,7% випадків ) до госпіталізації в нашу клініку не був встановлений точний діагноз, не була встановлена локалізація первинного інфекційного вогнища. Відповідно, тому і не було проведено подальше бактеріологічне дослідження і не була визначена прицільна, точно визначена і розрахована диференційована антибактеріальна терапія.
Усім хворим, у яких підозрювали ангіохоліт, проведено дуоденальне зондування. У хворих, які не мали певної клінічної картини захворювання печінки або жовчовивідних шляхів, при подальшому бактеріологічному дослідженні виявлена мікрофлора в жовчі.
За нашими спостереженнями у диференціальній діагностиці лихоманок велику роль грає характер лихоманкової реакції після дуоденального зондування: при цьому спостерігались як підвищення температури тіла, так і незмінний характер температурної реакції (постійно підвищена температура тіла), але у більшості випадків температура тіла після дуоденального зондування знижувалась, що свідчило про дренуючий ефект зондування, а також допомагало у встановленні вогнища інфекції в гепато-біліарній системі.
Нами суворо дотримувалось правило, що дуоденальне зондування має проводитись доти, доки не будуть отримані усі порції жовчі. Часто це досягалось з першого разу, але в деяких випадках маніпуляцію повторювали іноді до 4-5 разів.
Основополягаючим в постановці клінічного діагнозу були бактеріологічні дослідження жовчі порцій “В” і “С” у обстежених хворих наведені у таблиці 1.
Таблиця1
Мікрофлора, що виявлена в жовчі порцій “В” і ”С”
хворих на ангіохоліт (n-262)
Staph.epid. Staph. aureus Strept. viridans Enterococcus E.coli Klebsiella-Enterobacter Інші види ентеробактерій Pseudomonas spp. Acinetobacter Candida
Кількість хворих 88 13 57 60 22 32 9 9 8 26
% 27,2 4,0 17,6 18,5 6,8 9,8 2,8 2,8 2,5 8,0
При порівнянні мікрофлори, виділеної із крові та жовчі (видова належність, ферментативні властивості, антибіотикограми) встановлено, що у більшості хворих (73%) мікроорганізми в обох субстратах були ідентичними. Це дозволяє пояснити проникнення збудників у жовчовивідні ходи гематогенним шляхом і встановити етіологічну роль не лише збудників, що часто описуються в літературі (Андрейчин М.А., 1977, Нейчев С., 1977; Падейская Е.М., 1995; Lawrence R.H., 1993),але й епідермального стафілокока, роль якого в етіології сепсису за останні роки значно зросла. Що стосується золотистого стафілокока, то у восьми хворих він знаходився не лише в крові і жовчі, але і в носі, тобто, хворі були носіями. Дослідження підтвердило ідентичність цих штаммів, тобто, у восьми хворих стафілококова інфекція була генералізованою, викликаною одним збудником. Можна вважати, що у цих випадках золотистий стафілокок потрапив до жовчних ходів також гематогенним шляхом.
Чутливість мікроорганізмів до антибіотиків визначали загальноприйнятим методом дисків, при цьому на кожному етапі використовували методичні заходи, що дозволяли прискорити відповідь, що було особливо важливим для тяжких хворих, а саме визначалась чутливість мікрофлори в нативному матеріалі (без виділення чистої культури) або у вирослих на другий день однотипових колоніях (згідно рекомендацій ВООЗ).
Визначальним у нашій роботі було бактеріологічне дослідження жовчі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок