Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ

ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ / сторінка 8

Назва:
ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,53 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
A., 1979), що не завжди вдається реалізувати при парентеральних шляхах введення. Тому для більшості антибіотиків навіть при використанні максимальних терапевтичних доз не вдається створити ефективну терапевтичну концентрацію саме у вогнищі гнійно-запального процесу - у печінці.
Однак, навіть при накопиченні у жовчі деяких антибіотиків, цього часу буває недостатньо для створення терапевтичної концентрації - це спостерігається у випадку нечутливості мікрофлори жовчі до антибіотиків, здатних накопичуватися саме в жовчі, і тоді доводиться застосовувати інші антибіотики або інші шляхи введення. В таких випадках для забезпечення ефективної терапії досить часто використовують таблетовані форми антибіотиків, які всмоктуються безпосередньо у кров воротної вени, завдяки чому створюється можливість забезпечити перфузію печінки кров'ю з більш високою концентрацією антибіотика. З урахуванням вищесказаного нами розроблений спосіб лікування септичних ангіохолітів (патент № 2000020537 від 0.102.2000р. UA36717А), який полягає в ентеральному застосуванні фармакотропного антибіотика, до якого чутлива мікрофлора, висіяна з жовчі конкретного хворого. Нами запропоновано комплекс допоміжних методичних прийомів , які допомагають більш активному накопиченню антибіотиків у вогнищі ураження, а саме: для активації всмоктування антибіотика після ентерального прийому його слід запивати половиною склянки неконцентрованого рибного або телячого бульйону. Прискорюється також всмоктування антибіотика при внутрішньом'язовому введенні 1мл 1% розчину ксантинолу нікотинату через 30-40хвилин, після прийому антибіотика. Оскільки актуальний функціональний кровоток паренхіми печінки складає звичайно 15-20% від можливого функціонального максимуму , інша ж частина синусоїдів вимкнена з кровообігу, то для підвищення актуального кровотоку печінки використовують препарати через 30-40хвилин, після введення ксантинола нікотинату внутрішньом'язово вводять 240мг еуфіліну, який на 50% збільшує актуальний кровоток у печінці. Для досягнення терапевтичного ефекту необхідно також подовжити експозицію антибіотика в жовчних шляхах, на протязі якої можна отримати бактерицидний ефект. Це досягається введенням 0,6мл 1% розчину морфіну через 30-40хвилин після введення еуфіліну. Доза морфіну 6мг – це той мінімум, який допомагає створити терапевтичний ефект завдяки дії на сфінктер Одді і при тому не викликає звикання до наркотику (Машковський М.Д., 1994; Chenen J.E. et all 1989) З 5-6 дня лікування система антибіотиконакопичення в жовчовивідних шляхах змінюється на жовчогінну терапію на протязі 6-7 днів. Після чого проводиться контрольне дуоденальне зондування з посівом жовчі на мікрофлору і дослідженням її на чутливість до антибіотиків. При неефективності першого курсу лікування за результатами контрольних досліджень призначається повторний курс.
У 142 хворих із 262 (54,1%) ліквідація клінічних проявів захворювання з одночасним підтвердженням стерильності жовчі було досягнуто уже після першого курсу антибіотикотерапії. У 120 пацієнтів антибіотикотерапію за тими ж принципами (повторне бактеріологічне дослідження жовчі, визначення чутливості мікрофлори до антибіотиків і МПК кожного з антибіотиків) довелось застосувати повторно, досягнувши позитивного ефекту у 71 хворого (27%), а у 49 хворих (18,9%) – і третій курс антибіотикотерапії . Але в результаті у всіх 262 хворих була досягнута стерильність жовчі і ліквідація клінічних проявів хвороби.
При тривалому постійному моніторингу інфекцій у нашому центрі ми розробили так званий "мікробіологічний паспорт" даного стаціонару, і тому в екстремальних випадках можливо призначати антибіотики емпірично, оскільки за клінічними проявами інфекційної патології ми можемо з деякою вірогідністю визначати, яка саме мікрофлора є причиною захворювання і яка її чутливість. При клінічному аналізі ефективності антибактеріальної терапії на попередніх, до госпіталізації в нашу клініку , етапах лікування, ми встановили що загальновживані парентеральні методи введення антибіотиків, які застосовувались , були низькоефективними в порівнянні з їх ентеральним введенням .

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ДІАГНОСТИКА ТА ІНТЕНСИВНА ТЕРАПІЯ БІЛІАРНОГО СЕПСИСУ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок