Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОД ОЦІНЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ У МОДЕЛЮВАННІ КРИВИХ ТА ПОВЕРХОНЬ ДРУГОГО ПОРЯДКУ

МЕТОД ОЦІНЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ У МОДЕЛЮВАННІ КРИВИХ ТА ПОВЕРХОНЬ ДРУГОГО ПОРЯДКУ

Назва:
МЕТОД ОЦІНЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ У МОДЕЛЮВАННІ КРИВИХ ТА ПОВЕРХОНЬ ДРУГОГО ПОРЯДКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,38 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Вінницький державний технічний університет
Берник Олена Валеріївна
УДК 638.327
МЕТОД ОЦІНЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ У МОДЕЛЮВАННІ КРИВИХ ТА ПОВЕРХОНЬ ДРУГОГО ПОРЯДКУ
Спеціальність 01.05.02 - математичне моделювання та обчислювальні методи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Вінницькому державному технічному університеті
Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Квєтний Роман Наумович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри автоматики та інформаційно-вимірювальної техніки.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Фінін Георгій Семенович, міжнародний Соломонів університет, перший проректор;
доктор технічних наук, професор Пєтух Анатолій Михайлович, Вінницький державний технічний університет, завідувач кафедри програмного забезпечення.
Провідна установа: Національний університет “Львівська політехніка”, кафедра автоматики та телемеханіки, Міністерство освіти і науки України, м. Львів.
Захист відбудеться 14.02. 2003 р. о 14-й годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.01
у Вінницькому державному технічному університеті за адресою:
21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ВДТУ
за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий 10.01.2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Захарченко С.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Із прийняттям нової редакції Закону України (від 11 липня 2001 року №2627-III) “Про авторське право і суміжні права” від 23 грудня 1993 року №3792-XII, комп'ютерні програми стають інтелектуальною власністю, і їх використання з комерційною метою без згоди автора заборонено. Через велику вартість обмежується кількість відомих програмних продуктів іноземного виробництва, і зокрема, програм для побудови кривих та поверхонь другого порядку, доступних широкому колу користувачів. Крім того, у зв'язку із постійним зростанням обсягів інформації та кількості даних залишається актуальною проблема підвищення ефективності функціонування програмного забезпечення обчислювальної техніки. Тому метою даної дисертаційної роботи є розробка нових та вдосконалення існуючих власних графічних систем для побудови кривих та поверхонь другого порядку.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася в рамках теми “Розробка математичних моделей та алгоритмізація сучасних задач інформаційних систем”, що виконувалась у 2000-2001 роках у Вінницькому державному технічному університеті, номер державної реєстрації 0100U002939.
Мета i задачі дослідження. Мета дослідження полягає в підвищенні ефективності роботи графічних систем на основі розробки математичного, алгоритмічного, програмного і методичного забезпечення для моделювання кривих та поверхонь другого порядку і довільних кривих з використанням методу оцінювальної функції.
Задачі дослідження:
1. Дослідження методу оцінювальної функції, що використовується для інтерполювання кривих другого порядку.
2. Узагальнення методу оцінювальної функції для кривих другого порядку та його адаптація до апроксимації довільних кривих, контурних зображень поверхонь.
3. Застосування узагальненого методу оцінювальної функції до побудови поверхонь другого порядку, що розширить області впровадження.
4. Модифікація алгоритму колового інтерполювання за методом оцінювальної функції для його реалізації на паралельних структурах електронно-обчислювальних машин, що забезпечить суттєве підвищення швидкодії інтерполяційного процесу.
5. Розробка алгоритмів, програм та методик для апробації узагальненого та модифікованого методу оцінювальної функції, визначення областей ефективного застосування та впровадження результатів дисертаційної роботи.
Об'єкт дослідження – процеси інтерполяції та апроксимації, метод оцінювальної функції.
Предмет дослідження – моделі об'єктів, що описуються кривими та поверхнями другого порядку, використання кривих та поверхонь другого порядку як самостійних елементів та як складових довільних кривих чи поверхонь.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: МЕТОД ОЦІНЮВАЛЬНОЇ ФУНКЦІЇ У МОДЕЛЮВАННІ КРИВИХ ТА ПОВЕРХОНЬ ДРУГОГО ПОРЯДКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок