Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСНОВИ СТВОРЕННЯ І ПРОДУКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

ОСНОВИ СТВОРЕННЯ І ПРОДУКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

Назва:
ОСНОВИ СТВОРЕННЯ І ПРОДУКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
36,75 KB
Завантажень:
37
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
НА ПРАВАХ РУКОПИСУ
ОМЕЛЬЧЕНКО ІВАН КЛИМОВИЧ
УДК: 634.11:631.5:633:581.5
ОСНОВИ СТВОРЕННЯ І ПРОДУКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ
Спеціальність: 06.01.07 - плодівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора сільськогосподарських наук
Київ -1999
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Інституті садівництва Української академії
аграрних наук
Офіційні опоненти:
доктор сільськогосподарських наук, професор
Лисанюк Віктор Григорович,
Національний аграрний університет,
кафедра садівництва
доктор сільськогосподарських наук, професор
Гулько Іван Петрович,
Львівський державний аграрний університет,
завідувач кафедри плодоовочівництва
доктор сільськогосподарських наук, професор
Красноштан Анатолій Олексійович,
Уманська сільськогосподарська академія,
проректор з наукової роботи
Провідна установа: Інститут зрошуваного садівництва УААН
Захист відбудеться “22” вересня 1999 р.
о “ 9 ” годині на засіданні спеціальної вченої ради Д 26.004.04 в Національному аграрному університеті за адресою: 252041, Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, корпус № 3, аудиторія № 65.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 252041, Київ-41, вул.Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий “17” серпня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Яблуня є основною плодовою культурою як загалом в Україні, так і в Лісостепу зокрема. Площа яблуневих насаджень у цій зоні становить близько 190 тис. га, з них плодоносних - 84%.
Не зважаючи на високу харчову, дієтичну та лікувальну цінність плодів яблуні, рівень їх виробництва в Україні ще надто низький. Однією з причин цього є низька продуктивність насаджень, яка в Лісостепу за останні роки не перевищує 30-40 ц/га, хоч в окремих господарствах вона становить 120-200 ц/га і більше.
Низька продуктивність садів яблуні в Лісостепу викликана рядом чинників і, насамперед, це стосується прорахунків у виборі ділянок і грунтів під насадження, використання низьковрожайних сортів та підщеп, впровадження трудомістких технологій, незбалансованістю цін на плоди й продукти їх переробки, несприятливими погодними умовами тощо. Тому в найближчі роки основним напрямком підвищення продуктивності насаджень яблуні є всебічна інтенсифікація їх вирощування і, передусім, через інтенсивні системи ведення садівництва, основною ланкою яких є тип саду, основними компонентами якої є підщепа, сорт, схема садіння, форма крони.
Над окремими питаннями цього аспекту працювало немало вчених. Значний вклад у вивчення цих питань внесли вчені України: Васюта В.М., Гулько І.П., Гущин М.Ю., Карпенчук Г.К., Клочко П.В., Майдебура В.І., Попович П.Д., Сєнін В.І., Соловйова М.О., Тарасенко М.П., Татарінов А.М., Шеремет І.П., Шестопаль О.М. та ін. Однак експериментальних досліджень щодо створення цілісних і економічно ефективних технологій вирощування яблуні на різних підщепах до останнього часу в Лісостепу не проводили, про що свідчить наведений у нашій роботі огляд літературних джерел. Останній дав можливість лише окреслити основні напрямки досліджень комплексу питань створення та продуктивного використання інтенсивних типів насаджень яблуні.
Здійснені нами експедиційні обстеження насаджень яблуні виявили, що ряд важливих елементів технології створення і використання інтенсивних типів садів у Лісостепу не відповідають грунтово-кліматичним умовам і потребують докорінного перегляду.
Найповніше використання культури яблуні можливе лише за умов адаптованого її ведення, що передбачає поєднання як максимального використання біологічного потенціалу сортів та підщеп, так і екологічних умов вирощування. Тому важливий сортовий підхід до теоретичного обгрунтування термічного фактору, як показника їх теплозабезпеченості не тільки протягом вегетації, а й для підвищення морозостійкості та зимостійкості. І це покладено в основу для визначення північних меж та районів інтенсивної культури відповідних сортів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ОСНОВИ СТВОРЕННЯ І ПРОДУКТИВНОГО ВИКОРИСТАННЯ ІНТЕНСИВНИХ ТИПІВ НАСАДЖЕНЬ ЯБЛУНІ В ЛІСОСТЕПУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок