Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” НА ХАРКІВЩИНІ В XX – НА ПОЧАТКУ XXІ СТ.

ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” НА ХАРКІВЩИНІ В XX – НА ПОЧАТКУ XXІ СТ.

Назва:
ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” НА ХАРКІВЩИНІ В XX – НА ПОЧАТКУ XXІ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
32,86 KB
Завантажень:
410
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
Чугуй Тарас Олексійович
УДК 061.22 (477.54) “19/20”
ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” НА ХАРКІВЩИНІ
В XX – НА ПОЧАТКУ XXІ СТ.
Спеціальність 07.00.01 – історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків–2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі українознавства Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: |
доктор історичних наук, професор
Танцюра Василь Іванович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
професор кафедри українознавства
Офіційні опоненти: |
доктор історичних наук, доцент
Скоробогатов Анатолій Васильович,
Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна,
доцент кафедри історії України
кандидат історичних наук
Яцина Олег Анатолійович,
Національний аерокосмічний університет
імені М.Є. Жуковського “ХАІ” (м. Харків),
доцент кафедри історії та політології
Захист відбудеться 23 травня 2008 р. о 1630 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V-58.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 22 квітня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На етапі становлення молодої незалежної держави Україна цілком природним є підвищений інтерес дослідників до недостатньо вивчених аспектів її історії, зокрема, розвитку просвітянського руху, як складової частини процесу українського національного відродження. Враховуючи широкі межі даної проблеми, надзвичайно важливим є дослідження окремих її аспектів – політичного, економічного, соціального, психологічного і, безумовно, культурницького. Тільки аналіз та синтез отриманих результатів дадуть можливість відтворити загальну картину розвитку українського національного руху.
Однією з найважливіших сфер життєдіяльності кожного народу є культура. Вона на генетичному рівні визначає систему поведінки людини, її світобачення й світосприйняття. У цьому ключі неабияку роль відіграють такі поняття, як: історична пам’ять, національні традиції, етнопсихологічні особливості представників різних народів. Цілком зрозумілим є той факт, що кожна особа може відчувати себе максимально комфортно і мати належний грунт для ефективної самореалізації, коли разом з іншими умовами забезпечена її національна гідність. Історичний шлях українського народу впродовж віків був надзвичайно складним. Задоволення його елементарних культурних потреб при відсутності своєї держави часто ставало проблематичним. Саме тому вже у XIX столітті національне відродження, проходячи різні етапи розвитку, дало поштовх виникненню нової, як на той час, форми освітньо-культурницької роботи – самодіяльних товариств “Просвіта”. Завдяки народному характеру, вони з часом поширилися по всій Україні, демонструючи інтерес громадян до збереження традиційної культури.
Необхідність глибокого, цілісного, об’єктивного та всебічного вивчення становлення, розвитку, занепаду і відродження просвітянського руху, аналізу його суті й значення є важливою передумовою з’ясування закономірностей та особливостей історичного процесу в Україні.
У той же час характерною рисою діяльності “Просвіт” стала їхня специфіка за регіональною ознакою. Така ситуація не є випадковою, оскільки на неї впливала ціла низка факторів як політичних, так і економічних, ментальних. Найвиразнішою була відмінність між товариствами Галичини та Наддніпрянщини, передусім Слобожанщини, що діяли в різних суспільно-політичних умовах.
На Слобожанщині спрямованість освітніх процесів значною мірою обумовило існування тут Харківського університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Реферат на тему: ТОВАРИСТВА “ПРОСВІТА” НА ХАРКІВЩИНІ В XX – НА ПОЧАТКУ XXІ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок